Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чого чекати платникам податків з 1 січня?

30 вересня 2014 р., 18:22

Мукачівська ОДПІ інформує про зміни до розділу V Податкового кодексу "Податок на додану вартість”, що наберуть чинності з 01 січня 2015 року.

Податкова звітність з ПДВ: 

Пункт 49.4 ст. 49 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим, в якому для всіх зареєстрованих платників ПДВ визначено обов’язок подання звітності до контролюючого органу виключно в електронному вигляді, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб. При цьому подання декларацій з ПДВ в паперовому вигляді з 1 січня 2015 року не передбачено. 

Податкові накладні: 

Відповідно до змін, внесених до ст. 201 Податкового кодексу України, скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

Реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: 

З 01.01.2015 р. усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді (відповідні зміни внесено до п.11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ). 

Реєстрація платників ПДВ: 

Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ з 01 січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ. 

База оподаткування ПДВ:

З 01.01.2015 р передбачається встановлення мінімального рівня бази оподаткування ПДВ: 1. для товарів/послуг – ціна придбання таких товарів/послуг; 2. для необоротних активів – балансова (залишкова) вартість за даними бухгалтерського обліку. У разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни. Зазначені норми не стосуються товарів/послуг, ціни на які підлягають державному регулюванню, а також газу, що постачається для потреб населення. 

Електронне адміністрування ПДВ: З 01 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ. Розділ V Податкового кодексу України доповнено статтею 2001, яка забезпечуватиме автоматичний облік в розрізі платників податку сум ПДВ: 

- зазначених у виданих та отриманих податкових накладних, які зареєстровано у Єдиному реєстрі податкових накладних; 
- сплачених при імпорті товарів; 
- перерахованих платником податків на рахунки системи електронного адміністрування (РСЕА) з власного поточного рахунку у вигляді поповнення, а також залишки коштів на - таких, що дають право на виписку податкових накладних. 

На РСЕА зараховуватимуться кошти з власного поточного рахунку платника ПДВ, а 

- суми, необхідні для збільшення суми ПДВ, на яку латник ПДВ має право видати податкові накладні; 
- суми, необхідні для сплати узгоджених податкових зобов’язань якщо коштів на РСЕА для цього недостатньо; 
- суми ПДВ, отримані від покупця товарів при оплаті готівкою або при проведенні бартерних операцій; 
- суми ПДВ, нараховані за результатами операцій, передбачених п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України. 

Використовувати кошти з РСЕА можна лише для перерахування податкових зобов’язань до бюджету або на спецрахунок сільгосппідприємства. 
Відділ обслуговування платників податків Мукачівської ОДПІ

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp