3 січня о 16:27 до оперативно-рятувальної служби Закарпаття надійшло повідомлення про пожежу в прибудові до житлового будинку, розташованого на вул. Персиковій у Виноградові. Загорання у кімнаті помітила власниця помешкання, яка й викликала пожежні підрозділи.
рговий караул 6-ї державної пожежно-рятувальної частини, що прибув на місце події, о 16:38 локалізував загорання, врятувавши від знищення вогнем житловий будинок. О 17:25 пожежу повністю ліквідували. Полум’я встигло знищити12 кв. м покриття прибудови, техніку, два вікна й частину домашнього майна. Завдані збитки оцінюють у 10 тисяч гривень.
Крім цього, подібна пожежа трапилася у с. Доробратово Іршавського району. На вул. Шкільній вогонь охопив дерев’яну прибудову до житлового будинку. Власники обійстя, які знаходилися в будинку, звернули увагу на миготіння світла в помешканні, вийшли у двір й побачили стовп полум’я. Не гаючи часу, о 16:59 вони повідомили про подію до Служби порятунку.
Спочатку для ліквідації вогню в с. Доробратово прибуло одне відділення 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Іршава. Оцінивши масштаби пожежі, вогнеборці викликали підкріплення – ще одну пожежну машину ДПРЧ-5 та відділення 19-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Мукачева. Спільними зусиллями о 19:03 їм вдалося відбити полум’я від житлового будинку. О 20:53 пожежа в прибудові була остаточно ліквідована. Завдані стихією збитки оцінили у 50 тисяч гривень, адже вогонь знищив перекриття і покрівлю на площі100 кв. м та частину домашнього майна.
В обох випадках імовірною причиною виникнення пожеж стало порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення. У зв’язку з цим Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз закликає громадян бути уважними та обережними. Якщо вдома Ви користуєтеся пічним опаленням, не забувайте раз на три місяці прочищати димоходи й печі від сажі. Також подбайте про правильне влаштування грубки – вона повинна знаходитися за метр від меблів і мати протипожежні розділки від горючих конструкцій, перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м, а всі димові труби необхідно заштукатурити й побілити.
Слід пам’ятати, що при користуванні піччю заборонено розпалювати її легкозаймистими рідинами, користуватися несправною грубкою, сушити на печі одяг та інші предмети, виносити й викидати гаряче вугілля ближче15 метрів від будинку, використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи, влаштовувати в якості димаря металеві й азбестові труби, зберігати в приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу тощо. А головне – не можна доручати розпалювання печі та нагляд за нею малолітнім дітям.
У ДСНС України у Закарпатській області