В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція ініціаторів та учасників проекту «Відкрите місто – Ужгород». Проект реалізуватиме ГО Молодіжний Інформаційний центр «За професійну діяльність» за підтримки громадської ради при УМР та Ужгородської міської ради та Фонду «Східна Європа».
Ференц Бакі, керівник проекту «Відкрите місто – Ужгород» розповів, що завдання проекту - полегшити комунікацію громадян з місцевою владою, комунальними підприємствами, іншими структурами для оперативного та якісного вирішення проблем.
«Свої звернення та скарги ужгородці повинні реєструвати на порталі http://opencity.in.ua/, обравши відповідну категорію: чи це проблема з водопостачанням, сміттєзвалищами, незаконною рекламою, утриманням прибудинкових територій, безпритульними собаками тощо. Ця заявка автоматично передається до міської ради, приймається на електрону пошту, відповідна служба реагує на це звернення і бере його в обробку, - каже Ференц Бакі. – весь процес відображається на сайті, все можна перевірити онлайн. Міськрада згідно з відповідними термінами все опрацьовує і реагує, 20 днів проблема висить на сайті, потім переходить в архів».
Вікторія Слюсаренко, менеджер проекту наголосила, що проект «Відкрите місто-Ужгород» підтримав Фонд Східна Європа, який став ініціатором створення такої онлайн-платформи, що об’єднала багато українських міст. «Вже рік подібний проект працює у Луцьку, де міська рада активна співпрацює з громадськістю, - коментує Вікторія Слюсаренко. - Ми теж долучилися до цієї співпраці, вважаємо, що інститути громадянського суспільства, які розвиваються, повинні налагоджувати співпрацю з органами місцевого самоврядування. У рамках проекту ми будемо допомагати міській раді закривати нагальні питання, які виникають у місті. Закликаємо громадськість Ужгорода долучитися до нашої ініціативи».
Ярослав Шафарь, заступник мера Ужгорода додав, що завдяки проекту у роботі з зверненнями громадян буде системний підхід. Він прийняв від представників проекту Меморандум про співпрацю. Як зауважили ініціатори проекту, активна робота на порталі почнеться вже за кілька днів.
До речі, на порталі є можливість реєструватися місцевим депутатам, виділяти на карті свій округ та автоматично отримувати всі повідомлення, які з’являються на цьому окрузі. У проекті буде задіяний модератор, який буде відслідковувати все за категоріями та за відповідністю нормам чинного законодавства. «Це не буде фіктивний, а ефективний проект», - запевнили організатори.
Олександр Пересоляк, голова Громадської ради при Ужгородській міській раді додав, що робота міської ради повинна бути відкрита, прозора, зрозуміла та вчасна, - це є складові, які викликають довіру до міської ради. «Завдяки проекту є можливість заощадити велику кількість коштів, адже всі паперові витрати будуть мінімізовані,- каже Олександр Пересоляк. - Попереду дуже багато роботи, щоб цей проект впровадити».