Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті буде нова арт-локація

30 серпня 2021 р., 23:30

Незабаром

На Закарпатті створюють нову арт-локацію, поєднуючи експериментальне і традиційне мистецтво

Центром мистецьких та творчих заходів на Закарпатті незабаром може стати не головне місто області, а наближені до Ужгорода географічно території. Наповнені змістом, ідеями та креативними людьми, які натхненні мистецтвом, історією краю та відчувають сучасні арт-запити. Два роки тому такий мистецький простір почали створювати на території СК «Деренівська Купіль», наприкінці цього літа у мистецьких залах та майданчиках «Арт-ДК» відбулася перша серія об’єднаних однією ідеєю заходів. Хоча мистецькі окремі атракції проходили там і раніше.

Тут облаштували камерні галереї, виставкові зали, а площу довкола перетворили на майданчик для виступів музичних гуртів, простір для спілкування за келихом гарного закарпатського вина. І, звісно, кави та місцевих делікатесів.

До Дня Незалежності упродовж кількох днів в «Арт-ДК» відбулися кілька подій: діджей сет на вінілах «Круглий звук» від Олексія Уманського, емоційний концерт молодого закарпатського кавер-бенду “Fusion Room”; захоплюючий виступ ансамблю народної музики «Гудацька Тайстра» та колективу народного танцю («Лідер денс») з програмою «Любіть Україну». Але це тільки початок запланованої роботи.

«Арт-ДК» – мистецька локація, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного експериментального, до традиційного закарпатського. Локація об’єднує дві картинні галереї, мистецький салон локальних арт-брендів, пасаж бар та галерея історії “ДК крізь час”. Про це розповідає Олександра Федоришина, дизайнер, куратор галерей «Арт-ДК». Вона демонструє експозицію в одній з двох виставкових галерей. Тут можна переглянути сучасні роботи метра закарпатського живопису Володимири Микити. Сам художник – ідейний натхненник створення парку скульптур, який наразі є найбільшим в області. «Виставка Володимира Микити «Сучасність» – це твори його останніх років, – коментує Олександра Федоришина. – Це натяк до великого проєкту – масштабної виставки митця, яка планується незабаром. Ще одна виставка, що триває, – роботи закарпатського художника Едуарда Приходька “Дотичність” – звернення художника до різновекторних, різноспрямованих способів малярського вираження: від реалістичних, натурних візійдо узагальнених, асоціативних художніх образів».

Поруч розташований салон артбрендів, автори та роботи до якого відбираються ретельно та з чітким баченням, що саме в мистецькому плані краще пропонувати відвідувачам для розуміння сучасного мистецтва Закарпаття. Тут можна побачити авторську продукцію від братів Кочутів, подружжя Возницьких, Моргентал, OdutManufactura та інших.

«Наша ціль в «Арт-ДК», щоб кожен митець і сучасний, і класик знаходили можливість для реалізації, щоб сюди завжди було цікаво приходити: подивитися, послухати, покомунікувати, придбати справді вартісні мистецькі речі», – додає Олександра. – Альтернативи виставкових просторів в Ужгороді не так багато, а от альтернативи салону локальних арт-брендів взагалі нема. До нас приїжджають з різних міст України, є гості і з-за кордону. Ми демонструємо закарпатське мистецтво, щоб про нього більше дізналися і не тільки гості, але й закарпатці. Пишаємося митцями, яких запрошуємо. Намагаємося робити цікаві культурні програми».

Але не тільки закарпатське мистецтво представлене на території «Деренівської купелі». У Парку скульптур можна побачити роботи Миколи Білика, Петра Антипа, Олександра Дяченка, Богдана Коржа, Василя Татарського, Андріана Балога, Олега Баньковського.

Серед реалізованих проектів виставки з такими відомими митцями як: Беата Корн і Віктор Мельничук, Руслан Тремба, Іван Небесник, Василь Кадар, Людмила Корж-Радько та Богдан Корж, Олена Кондратюк та ін. У залах відпочинкових комплексів представлені полотна Людмили Корж-Радько, Петра Антипа, а також відомого живописця Юрія Горбачова, який нині живе у Нью-Йорку.

«Ми прагнемо, щоб ця локація була живого формату, чекаємо гостей з Ужгорода, плануємо цікаві змістовні програми на вихідні упродовж року, – каже Олександра Федоришина. – Мистецький пасаж на цьому етапі майже запущений. Плануємо також запрошувати митців і робити арт-терапії, майстер-класи. Одночасно можемо проводити кілька подій та змінних експозицій».

Ще одна з цікавих локацій в «Арт-ДК» – Галерея історія«ДК Крізь час», яка розповідає про розвиток «Деренівки» як території відпочинку та оздоровлення ще з 1582 р. Олександр Федикович, керівник відділу маркетингу та продажу розповідає, що урочище Деренівка було відоме ще з 16 ст., є також документально підтверджені згадки про купальню, де використовували місцеві води. «Ми зібралипонад 70 оригінальних документів різних років, які ілюструють значимість купальні та лікувальні властивості нашої води. На цей курорт приїжджали Томаш Масарик, Едмун Еган, Ференц Ліст. Історія величезна і вона продовжується. Будівлі сучасної «Деренівської Купелі» - це реновація комплексучасів СРСР, коли тут діяв санаторій «Кооператор» з 1969 р. У 2003 році комплекс перейшов у приватну власність, з того часу почалося відродження та розбудова курорту. Сама ідея Галереї історії -- це показати перехід між минулим до сучасності, подавши документи у мультмедійномуформаті».

Донедавна «Деренівську купіль» асоціювали з надзвичайно гарним та розмаїтим дендропарком. Креативна команда розширює можливості території і вже поєднує різні формати візуального мистецтва. За кілька років конструкцію відкритого майданчику заплете гліцинія, яку висадили минулого року і створить додаткову природню галерею для арт- відпочинку.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp