З 28 по 30 жовтня на Закарпатті проходили командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту Закарпатської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. В ході останніх перевірялися дії органів управління та сил територіальної підсистеми ЄС ЦЗ у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. Навчання проходили в чотири етапи, де рятувальники ДСНС спільно з органами влади та представниками служб життєзабезпечення краю відпрацьовували актуальні питання щодо взаємодії служб по ліквідації можливих надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
Заключним етапом стали практичні навчання, які проходили сьогодні, 30 жовтня, на базі іноземного підприємства «Петро Карбо Хем-Мукачево». Наша область має велике техногенне навантаження. Сьогодні на її території знаходиться 470 потенційно небезпечних об’єктів. З них 236 ідентифіковано як об’єкти підвищеної небезпеки та 7 об’єктів як хімічно-небезпечні. Серед них й іноземне підприємство «Петро Карбо Хем-Мукачево». Отож для проведення цих навчань дане підприємство вибране не випадково. Адже, надзвичайні ситуації, які можливі на такому виробництві, зазвичай супроводжуються пожежами та вибухами, що призводять до значних матеріальних втрат, ураження чи загибелі людей.
Отож, за сценарієм, на території даного підприємства під час маневрування залізничного складу з рейок зійшли та розгерметизувалися дві залізничні цистерни, що призвело до вибуху пропан-бутанової суміші та її розливу на площі понад 300 квадратних метрів. Внаслідок вибуху загинуло 2 людини, ще 3 травмовано. Виникла загроза перекидання вогню на прилеглий лісовий масив, технічну територію підприємства та вибухів інших залізничних цистерн, вузлів й агрегатів підприємства…
«Подібні навчання ставлять за мету вдосконалення навичок та комплексного реагування усіх оперативних служб міста, виявлення помилок та недопущення їх у подальшому при виникненні реальних аварій на підприємствах, де у технологічному процесі використовуються небезпечні хімічні речовини. У проведенні даних триденних командно-штабних навчаннях окрім працівників Управління ДСНС України у Закарпатській області також взяли участь професіонали Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, УМВС; лікарі «швидкої допомоги», енергетики та комунальні структури. Загальна кількість особового складу та техніки, що залучалася до навчань - 131 людина та 30 одиниць спеціальної та аварійно-рятувальної техніки. Зокрема, від оперативно-рятувальної служби краю задіювалося 100 осіб та 22 одиниці техніки.
Дані командно-штабні навчання є вкрай важливими, оскільки працівники рятувальних і аварійних служб отримують досвід боротьби з надзвичайними ситуаціями, що в перспективі може врятувати не одне людське життя», - наголосив начальник У ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.
У ДСНС України у Закарпатській області