І опинився напередодні виїзної зустрічі з командою, яку нещодавно сам очолював, у незавидному становищі. Знаючи нетерплячість керівництва львівського клубу, можна не сумніватися, що після алогічної поразки в домашньому матчі від «Волині» друге поспіль фіаско в зустрічі з колективом такого рівня з розумінням сприйняте не буде. І хоч власник «Карпат» Петро Димінський час від часу демонструє певну стриманість в оцінці тренерської роботи, можна сміливо говорити, що Севидову в Ужгороді краще бодай не програти. Інакше можливі варіанти.
Українська Прем’єр-ліга. 22-й тур
23 березня. Ужгород. Стадіон «Авангард»
«Говерла» Ужгород 17:00 «Карпати» Львів
Матч першого кола – 0:1Арбітр: Юрій Вакс (Сімферополь)
Асистенти: Семен Шлончак (Черкаси), Олексій Андреєв (Донецьк)
Додаткові асистенти: Сергій Бойко (Іванків), Іван Бондар (Київ)
Четвертий арбітр: Максим Чос (Київ)
Інспектор ФФУ: Володимир П’яних (Донецьк)
Делегат ФФУ: Вадим Гольдін (Харків)
Погода в Ужгороді: +17, похмуро, без суттєвих опадів
Телетрансляція – телеканал «Футбол1»
Текстову трансляцію читайте на UA-Футбол>>Родзинка
Найцікавіше, що напередодні осіннього матчу з «Говерлою» у першому колі становище нинішнього тренера львів’ян виглядало й узагалі критичним. Не дивно, бо з шести проведених поєдинків «Карпати» не виграли жодного і не зустрічалися при цьому ні з ким з квінтету лідерів. Зустріч проти закарпатців мала для Олександра Володимировича вирішальну вагу. І перемогу завдяки єдиному голові Сергія Зеньова «зелено-білі» здобули. Щоправда, злі язики поширювали стосовно цієї зустрічі різні чутки. Мовляв, у роздягальні після матчу тренер «Говерли» В’ячеслав Грозний несамовито лютував і не скупився на звинувачення на адресу окремих гравців. Коли журналісти спробували вивідати закулісні подробиці цієї розмови, її учасники відбивалися загальними фразами, називаючи ту сварку «робочим процесом» та «емоціями». І то в ліпшому разі. Дехто й узагалі факт непорозумінь заперечував. Втім, якщо факт змови «когось» з «кимось» справді існував, то сьогодні варто очікувати на другу дію спектаклю. Зрештою, залишаймося ідеалістами.
Історична складова
Окрім торішнього матчу, в якому Севидов переміг Костова, ужгородці в рамках чемпіонатів України перемагали «Карпати» лише раз. Сталося це у 2002 році. Очолюване Юрієм Калитвинцевим тодішнє «Закарпаття» було міцним аутсайдером вищолігового турніру. Львів’яни ж під керівництвом Володимира Журавчака навпаки йшли в середині таблиці і до Ужгорода їхали в статусі фаворита. Певна ігрова перевага «зелено-білих» впродовж усього матчу й справді була помітною. Особливо у грі через фланги, де активність проявляли Любомир Вовчук та Ігор Лучкевич. Однак до небезпечних моментів поруч з ворітьми Андрія Ковтуна справа доходила рідко.
Закарпатці ж у своїх контракціях орієнтувалися найперше на «стандарти». Вони подали вдосталь кутових, але жоден з них девідендів не приніс. Зате результативним виявився штрафний на 55-й хвилині. Сергій Богатирьов пробив на силу. М’яч, зачепивши оборонця гостей Любомира Іванського, змінив напрямок і це дезорієнтувало голкіпера Андрія Тлумака. Відчайдушна спроба врятувати ситуацію воротареві не вдалася – 1:0. Пропустивши, «Карпати» в решту 35 хвилин наступали. Але атаки ці були сумбурними і серйозних неприємностей обороні господарів не принесли.
«Говерла» - «Карпати»
Всього: 13 матчів, 4 перемоги «Говерли», 2 нічиїх, 7 перемог «Карпат», різниця м’ячів 11-20
Розклади
Дивом і з допомогою асистента на лінії Євгена Данильченка з Луганська вирвавши нічию у зустрічі з «Металістом», удома «Говерла» сподівається здобути першу в році офіційну перемогу. Сміємо припустити. Що основні заміни у виконанні В’ячеслава Грозного в порівнянні з харківським поєдинком торкнуться атакувальної ланки. До тих, хто оборонявся, наставник претензій, за великим рахунком, мати не може. Зокрема у воротах майже бездоганно відіграв Олександр Надь. Справа треба очікувати на появу Сергія Люльки, зліва – Фернандо Волласа. В центрі захисту проти «Металіста» доволі злагоджено відіграв дует Віталій Лисицький – Серж Акакпо. В опорній зоні непогано дивилися Микола Вечурко та В’ячеслав Шарпар, який забив своїй колишній команді єдиний гол.
На місці правого півобороонця Грозний несподівано спробував номінального центрфорварда Максима Фещука. Вихованець львівського футболу старався, але було видно, що до нових вимог він наразі не звик. Сміємо припустити, що на цьому місці сьогодні може дебютувати у складі «Говерли» зі стартових хвилин Максим Шацьких. Зліва вочевидь знову вийде Дмитро Трухін, а ось на позиції «під нападником» можуть з’явитися екс-карпатівець разван Кочіш або Олег Герасимюк. На вістрі за відсутності травмованого Дам’єна Ле Таллека Грозний має два варіанти – Маріус Нікулає або вище згадуваний Фещук.
Олександр Севидов вочевидь корективи до складу теж внесе. Можливо, навіть поміняє воротарів. Олександра Ільющенкова не назвеш винуватцем в пропущеному м’ячі від волинянина Дмитра Козьбана, однак врятувати команду він теж не зумів. Роман Підківка не грав у вчорашньому матчі за дубль, тому є всі підстави говорити, що сьогодні він може зіграти в основі. В центрі оборони майже напевно вийде перевірена пара Ґреґор Балажіц – Ігор Пластун. Справа немає альтернативи Павлові Пашаєву. А ось зліва майже ґарантовано в другому весняному турі поспіль вийде Ярослав Мартинюк. Його прямий конкурент Володимир Костевич учора відіграв усі 90 хвилин за дублюючий склад.
До гравців середини поля Севидов за підсумками матчу тижневої давнини претензій мав мати найменше. Тому припустимо, що замін у півобороні тренер львів’ян не робитиме, а отже в опорній зоні зіграють Муртаз Даушвілі та капітан Олег Голодюк, на позиції атакувального хава діятиме Валерій Федорчук, а роль вінґерів виконуватимуть Младен Бартуловіч (зліва) та Сергій Зеньов (справа). Обдива в матчі проти «Волині» виглядали найкращими на полі, однак Зеньов у другому таймі суттєво підсів фізично. Вочевидь далася взнаки пов’язана з травмою пауза в підготовці, через яку естонець не зумів набути оптимальних функціональних кондицій. Не треба також забувати, що повертається в обойму Дмитро Льопа, котрий проти лучан не грав через дискваліфікацію. Втім, він, найімовірніше, вийде на заміну. Попереду ж немає серйозної альтернативи Олександрові Гладкому.
Геннадій Щекотилін, півоборонець «Закарпаття» (2001-2002, 2004): - Після матчів першого весняного туру скласти однозначне уявлення про можливості цих суперників складно. Львів’яни, на мій погляд, зазнали несправедливої поразки від «Волині». «Говерла» здобула трудову нічию в Харкові. Смію припустити, що ужгородці зараз виглядають трохи сильнішими. Даються взнаки зокрема й особливості комплектації. Якщо львів’яни орієнтують здебільшого на українців, то Грозний веде повномасштабну трансферну роботу без врахування національностей гравців. Не треба також забувати, що «Карпати» майже в кожному матчі допускають елементарні помилки в обороні. Як би добре не грала команда, але в її складі є люди, які щоразу допускають грубі ляпи. І матч проти «Волині» в цьому контексті показовий. «Говерла» з точки зору організації оборонних дій виглядає надійнішою. До того ж не треба забувати, що матч відбувається в Ужгороді. Коли я грав за «Закарпаття», ми львів’ян удома перемагали.
Юрій Дубровний, півоборонець «Карпат» (1975-1981): - У зв’язку з тим, що «Карпати» програли перший матч весни «Волині», думаю, в Ужгороді вони зроблять все, щоб не програти. Гадаю, буде нічия. Львів’янам зараз важливо не програти, щоб набути психологічної впевненості, щоб процес пішов більш динамічно. Зустріч проти «Волині» складалася для «Карпат» зовні легко. Настільки, що ця легкість ввела в оману, мовляв, можемо здобути легку перемогу. Обернулося все елементарною помилкою в обороні і поразкою. Після пропущеного гола карпатівців спіткав психологічний спад. Тепер потрібно реабілітовуватися, щоб набути сили, бажання і настирливості. Функціонально львівська команда готова непогано. Якщо ж хтось підсідає, як то було в попередньому матчі, то тренер має три заміни і повинен ними своєчасно скористатися. «Говерла» натомість непогано відіграла у Харкові. Але там вона оборонялася, а вдома захоче відкритися. Зважаючи на те, що «Карпати» грають на виїзді краще, ставлю на нічию.