Цього літа однією з головних тем у нашому краї стала мобілізація та формування батальйону територіальної оборони. Купа скандалів, зустрічі в обласній раді та адміністрації з самими військовими та членами їхніх родин, розмови про небажання служити, пиятику на полігоні в Оріховиці тощо.
Як відомо, тодішній голова ОДА Валерій Лунченко домігся від військового керівництва залишити батальйон у області, в той час як переважна більшість тербатальйонів в інших регіонах були направлені в зону проведення антитерористичної операції на сході України. Виявляється, нині як такого батальйону територіальної оборони немає, він став частиною 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади й велика частина тих військових, що були мобілізовані до батальйону, відбули до зони АТО й несуть там службу.
Читайте також: Васильцюн попросив владу Мукачева продемонструвати дієву турботу (ЗВЕРНЕННЯ)
Про це «Закарпатку» поінформував заступник Закарпатського обласного військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Петро Марко.
«На сьогодні батальйон територіальної оборони передали в склад 128-ї бригади. Його частина виконує завдання в зоні АТО, інші передислоковані в інший регіон України з метою підготовки виконання завдань, – каже підполковник П. Марко. – Тобто на сьогоднішній день у нашій області батальйону територіальної оборони немає. Є певна кількість осіб, які з різних причин туди не вибули. Вони знаходяться в розпорядженні командувача оперативного командування «Північ», яке вирішуватиме, що з ними робити далі».
Читайте також: "Все нормально, без подій, поки тримаємось" - бійці 128 бригади з Дебальцева (ВІДЕО)Зокрема частина військових уже незабаром може опинитися в складі двох інженерно-дорожніх батальйонів, що формуються в області й будуть дислокуватися в Мукачеві.
Нині багатьох цікавить питання відновлення призову та, можливо, нової хвилі мобілізації. Щодо останнього, то такою інформацією в обласному комісаріаті не володіють, а от стосовно призову, то його можуть провести й узимку, якщо в тому виникне потреба та буде відповідний наказ командування. Зокрема Петро Марко розповів нам таке:
– На сьогодні військкомати області проводять медичний огляд тих осіб, яких могли б призвати на строкову військову службу. До цього підготовка йде. Але планового завдання на відправку у військові частини немає. Хто отримує повістку у військовий комісаріат, проходить медичну комісію для визначення придатності чи непридатності за станом здоров’я до проходження служби.
– Але чи буде той призов? Коли його чекати?– Коли отримаємо завдання на призов, тоді ті особи, що пройшли медичну комісію й придатні до служби, отримають повістку для прибуття у військові комісаріати для відправки до військових частин. Якщо раніше були визначені терміни призову квітень – травень, жовтень – листопад, то за нинішніх умов це можуть бути й інші місяці, – пояснив П. Марко.
Віктор ЛАЗОРИК, "Закарпатська правда"P.S. Під час формування батальйону територіальної оброни ми чули про чималу кількість скарг мобілізованих, зокрема щодо неправомірності їх мобілізації, лунали заяви про десятки заяв у військову прокуратуру. З відповідним запитом ми звернулися до військової прокуратури із запитом і наступного тижня поінформуємо вас про ситуацію із порушеннями під час проведення мобілізації в області.