Комунальна форма власності не виправдовує себе, а тому обслуговування багатоповерхівок краще передати приватним компаніям.
Про це, зокрема, йшлося сьогодні, 22 грудня, під час проведення в Ужгороді Громадських слухань на тему "Реформування комунальних житлово-експлуатаційних підприємств міста. Серед варіантів, які лунали у залі міськради: відмова від КП, активізація створення ОСББ і навіть створення єдиного підприємства, яке б обслуговувало усе місто, - пише
Karpatnews.in.ua.Річ у тім, що нині комунальні підприємства чималі кошти, зібрані у населення, змушені віддавати у бюджет, у якості ПДВ. У той же час, приватні підприємства лишень за рахунок пільгового оподаткування можуть економити 12-13% від суми що нині витрачається на сплату ПДВ і направляти їх саме не обслуговування житлового фонду. Про це розповів директор КП ЖРЕР №5 Анатолій Ковальський.
Іншою можливою формою обслуговування будинків є створення об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ).
Як розповіла голова Ужгородського осередку "Спілки власників житла України" Марина Куберка, нині в Ужгороді є 107 ОСББ (30 з яких створені за останні 2 роки), 53 житлово-будівельні кооперативи та 20 будинкових комітетів. Загалом 183 житлові будинки мешканці перебувають на самозабезпеченні.
Серед факторів, які гальмують створення органів саморегуляції населення − законодавчі прогалини та менталітет самих мешканців.
З іншого боку, в останні роки ОСББ почали регулярно отримувати кошти з міського бюджету на ремонт. Зокрема, у 2013-му – 500 тис грн, у 2014-му – 600 тис грн. А на 2015-ий рік заплановано виділили понад мільйон гривень. Це, за умови забезпеченні дольової участі − 10 % від мешканців будинку.