Старший оперуповноважений капітан міліції Михайло Сухан трудиться у карному розшуку вже шостий рік, а загалом в міліції більше 10 років.
Після закінчення навчання у школі Михайло вирішив піти працювати у міліцію. Хоча серед його друзів та знайомих міліціонерів не було, а про міліцейські будні він знав мало, лише з кінофільмів і книг.
Згодом він вступив на навчання до Національної академії МВС України і одночасно пішов працювати помічником дільничного інспектора міліції, де отримав перший досвід служби у міліції.
У Михайла Сухана наставником був дільничний інспектор Юрій Глеба, з яким він вперше виїхав на місце події, розкривав злочини, вгамовував сільських розбишак. Дільниця обслуговування у нього була досить велика, частина сіл знаходилась у гірській місцевості. Села Дуби, Локоть, Івашковиця, Климовиця, Кобалевиця, Чорний Потік знаходяться далеко від Іршави, а тому правоохоронці у тутешніх селах часто єдина надійна допомога для людей, особливо у зимовий період.
Через чотири роки Михайла Сухана призначають на посаду дільничного інспектора по обслуговуванню населених пунктів Чорнопотіцької сільської ради: Чорний Потік, Крайня Мартинка, Локоть, Смологовиця, Підгірне. Роботи вистачало кожний день, села розкидані, звернень було багато.
Якось із колегами Михайлом Цоглою та Іваном Зем′янським в селі Дуби вони вилучили рекордну кількість рослин маку - 5000 стебел, які майже цілий день збирали й везли до райвідділу двома легковими автомобілями.
Через певний період керівництво райвідділу запропонувало йому роботу в карному розшуку. Михайло погодився, бо добре налагодив роботу на своїй дільниці, знав людей та оперативну обстановку.
Він «по гарячим слідам» розкривав крадіжки. Дотримувався принципу - відразу докласти максимум зусиль, бо потім роботи буде набагато більше. У селі Брід із гаражного приміщення невідомий викрав бензопилу, хоч на подвір′ї й була велика собака. Оперативник Сухан швидко зорієнтувався, хто міг вкрасти. Адже біля такої собаки не кожний пройде. Згодом він встановив свідків, а далі і самого крадія, який напередодні підзаробляв у господарів і його собака впізнавала...
У селі Вільхівка в кафе пограбували жінку-бармена. В ту ж ніч зловмисник був встановлений, але не затриманий, бо встиг втекти до своєї сестри у Хмельницьку область. Михайло Сухан разом із колегою Юрієм Саварином поїхали за ним і там його затримали.
Найбільш прикрим був випадок, коли рідний син обкрадав своїх батьків-пенсіонерів. Михайло Сухан разом із дільничним інспектором міліції Олександром Канчієм швидко встановили крадія пенсійних грошей, консервації та овочів із підвального приміщення. Син любив випити, а ніде не працював. Із цього правоохоронці і розпочали пошуки викраденого. При зустрічі з міліціонерами син свою провину не заперечував - крав, бо потрібні були гроші на горілку. Консервацію та овочі продавав за безцінь, бо хотів випити...
Пошуками конокрада із с.Ільниця займались і оперативники, і дільничні інспектори міліції. Мешканець с.Брід звернувся до правоохоронці, що серед ночі у нього викрали коня разом із підводою. Два дні пенсіонер самотужки шукав коня, а далі зателефонував оперативнику. Пошуки проходили у кількох населених пунктах. Михайло Сухан отримав інформацію, що мешканці с.Білки бачили чоловіка на підводі, який їхав у с.Дубрівку. Міліціонер йшов по слідах конокрада. Спершу знайшов його співмешканку, а далі неподалік сміттєзвалища біля с.Дубрівка побачив розшукувану підводу з конем.
Інший злодій був родом із Мукачівщини. Знайомився з жінками, деякий час проживав у них і одночасно скоював крадіжки від їхніх сусідів. У селі Горбок він скоїв аж три крадіжки, а далі поїхав у невідомому напрямку. Коли на слід крадія вийшли іршавські розшуковики, то він вже був далеко за межами області. Далі стало відомо, що мукачівець обкрадає жінок уже на Кіровоградщині. Після цього Михайло Сухан та слідчий Віктор Газдик виїхали за крадієм і там його затримали.
У кінці 2012 року в м.Іршава сім′я отруїлась чадним газом. В цей день Михайло Сухан заступив на чергування у слідчо-оперативну групу. Родичі, які запідозрили щось неладне, боялись заходити до будинку, бо господарі тримали двох агресивних собак. Тому викликали міліцію. Правоохоронці, серед яких був і Михайло Сухан, відразу відчули неприємний запах, що йшов із хати. У підвальному приміщенні на підлозі без ознак життя лежав чоловік та собака. З будинку чувся дитячий плач, хтось кликав на допомогу. На ліжку міліціонери виявили трирічного хлопчика, а в іншій кімнаті – непритомну шестирічну дівчинку. Михайло Сухан відразу виніс хлопчика на свіже повітря, а далі посадив у службову машину і відвіз у лікарню. Таким чином двох дітей та батьків було врятовано, а двоє літніх людей та немовля померли…
За 2014 рік капітан міліції Михайло Сухан розкрив 20 злочинів із 24, які були скоєні на його зоні обслуговування. Йому дуже допомагає те, що знає добре тутешніх людей та місцевість. А люди у свою чергу йому довіряють, при необхідності звертаються до нього по допомогу у будь-який час. Саме у співпраці з людьми, каже міліціонер, він і розкрив більшість злочинів.
Віта Горзов, Іршавський РВ УМВС