За її інформацією, державними інспекторами спільно з міліцією, лісовою охороною, громадськими інспекторами з охорони довкілля було перевірено 8 користувачів об’єктів рослинного світу, 9 можливих місць збору, 10 місць реалізації червонокнижних видів рослин та 34 транспортні засоби.
А для недопущення вивезення червонокнижних видів рослин за межі України було посилено контроль у пунктах пропуску через державний кордон. І, схоже, недарма. Так, у ході проведення операції «Первоцвіт-2014» було затримано закарпатця, в якого виявили рослини шафрану Гейфеля (2640 шт.), підсніжника білосніжного (540 шт.) та білоцвіту весняного (180 шт.). Збитки від збирання та знищення рослин, занесених до Червоної книги України, екологи оцінили у 208 тис. гривень. Матеріали по цьому випадку, до речі, вже направлено для розгляду до суду. Разом з тим, при проведенні перевірок у лісовому фонді лісогосподарських підприємств було виявлено розробки лісосік у місцях зростання рослин шафрану Гейфеля.
ї
У двох випадках рішенням Держінспекції їх вдалося призупинити. Але все це, схоже, тільки незначна частина «айсберга», адже на центральних вулицях наших міст і, зокрема, на площі Театральній Ужгорода ми щороку бачимо жіночок із букетиками червонокнижних підсніжників та шафрану. І нікому до цього нема діла…
Газета "Новини Закарпаття"
Михайло ГАРМАШ