Більшість обласних центри України встановили податок на нерухомість нижче максимальної ставки, а деякі навіть збільшили площу, яка не оподатковується
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, мінімальна неоподатковувана площа квартир становить 60 кв. м, будинків - 120 кв. м. наприклад, якщо вам належить квартира площею 65 кв. м, то податок сплачується тільки з 5 кв. м.
Якщо платнику податку належить кілька видів нерухомості, то мінімальна неоподатковувана площа становить 180 кв. м.
Максимальна ставка податку не повинна перевищувати 2% від мінімальної зарплати - 1218 грн в 2015 році.
В Ужгороді податок на нерухомість встановлений у розмірі 1% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад неоподатковуваної площі.
Розмір неоподатковуваної податком площі становить 120 кв. м для квартир і 250 кв. м для житлових будинків. Таким чином, за кожен "квадрат" понад пільгового рівня доведеться заплатити 12,18 грн на рік., пише
Vsemisto.info.
Практично всі місцеві ради, крім Вінницького і Житомирського, встановлювали або мінімальну ставку податку, або збільшували неоподатковувану площу. А влада деяких міст робили і те й інше. Таким чином, під сплату цього податку потрапить обмежена кількість домовласників.
На думку автора підрахунків, справа в тому, що на 2015 рік заплановано проведення виборів місцевих рад. "Встановлення більш жорстких ставок податку та мінімальних неоподатковуваних квадратних метрів не додасть чиновникам голосів", - уточнює автор.