Тренінг з тактичної медицини відбувся 7 лютого на базі ЗОШ №3 в обласному центрі Закарпаття.
Членами громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» Ужгород» було проведено Ужгородський міський вишкіл з тактичної медицини «Знати, щоб врятувати!». Це вже другий за рахунком тренінг, який проводиться на теренах нашого краю.
Цього разу було зареєстровано понад 30 учасників, з якими впородовж 8 годин були проведені теоретичні та практичні заняття, тематикою яких було: «Основи евакуації», «Зупинка кровотечі при пораненнях», «Протокол АВС», «Серцево-легенева реанімація», «Відновлення прохідності дихальних шляхів», «Зупинка артеріальної кровотечі за допомогою бинтів і смужок CELOX» та інше. Інструктори, які мають досвід надання медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях відповідали на додаткові запитання учасників вишколу.
"Мета, яку ми переслідуємо - підготовка фахівців, які б володіли хоча б мінімальними знаннями та навичками у галузях надання першої домедичної допомоги у екстремальних ситуаціях. Кожен учасник вишколу отримує необхідний набір знань, які у разі необхідності допоможуть учасникам вишколу забезпечити керування мобільними медичними пунктами, координувати медичною службою на полі бою, самостійно надавати допомогу пораненим та постраждалим", - наголосив голова громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» в місті Ужгород Ерік Глеба.
Співорганізаторами даного заходу стали: перший заступник міського голови міста Ужгород — Іван Волошин, начальник управління УМВС України в Закарпатській області Сергій Шаранич, військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Іван Васильцюн. До організації заходу також долучились голова Закарпатської територіальної організації Політичної Партії «Фронт Змін» — Мирослав Білецький, депутат Ужгородської міської ради VI скликання — Андрій Баганич, Закарпатська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, ТОВ «Хустфарм», Громадська рада при УМВС України в Закарпатській області, рекламно-виробнича компанія «InfoBox».
Довідка:Тактична медицина – наймолодший розділ медицини. Перші публікації про неї з’явилися тільки в 1996 році. Лікарі досліджували причини смерті при проведенні військових операцій і зосередили увагу саме на порятунку життя пораненого. На сьогодні курс тактичної медицини є обов’язковим при підготовці багатьох армій світу.
До складу організації «Білі берети» входять медики і студенти, які на волонтерських засадах надавали медичну допомогу бійцям добровольчих загонів і Збройних сил України у зоні проведення АТО, а у тилу активно проводять заняття з усіма бажаючими.
По завершенні навчання учасники отримали сертифікати учасників вишколу з тактичної медицини. -
про це інформуюють на сторінці у мережі "Фейсбук" Прес-група Закарпатського ОВК