Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті біженцям з Криму пропонують психологічну допомогу

31 березня 2014 р., 17:07

До психолога чи психотерапевта приходять тоді, коли втрачено відчуття себе, несила думати, просто жити. Страждання досягає умовного максимуму і стає пекучим та важким…

Людина, яка прийшла по допомогу сподівається, що її зрозуміють, приймуть страждання і полегшать їх, допоможуть знайти зруйнований і загублений власний світ… 

Сьогодення пропонує й іншу втрату свого світу через вимушений виїзд із рідної домівки. Біженці стають новою реальністю. Загублено і зруйновано надії виростити в рідній домівці дітей, дожити свій вік на батьківщині. Така втрата є більш глибокою і стосується буття. Вона отримала назву екзистенційної кризи або кризи існування, коли «Я» втрачає звичне дзеркало, в якому воно відображалося. Таким дзеркалом була сім’я, друзі, соціум. Опинившись у інакшому середовищі, виникає відчуття «не існування»… Була певна сімейна система, соціальний статус, певний рівень життя, матеріальні блага (більші чи менші). Було розуміння власної ідентичності в усіх її проявах: соціальної ролі, професії, національності, віросповідання… 

Біженці втрачають в цих аспектах: сімейна система змінюється, бо хтось залишається вдома; про роботу за фахом не йдеться (принаймні, певний час), інколи доводиться визначатися з національною приналежністю або витримувати тиск через це, власне віросповідання може виявитися не надто поширеним у новому соціальному середовищі… 

«Мій світ зруйнувався… Так-так, мій попередній світ і все, що в ньому було розлетілось на друзки.» «Я не бачу, куди рухатись в житті далі, де той берег, до якого можна прямувати.» Подібні висловлювання викликають асоціацію з рядками М.Ю. Лермонтова «что ищет он в краю далеком? Что кинул он в краю родном?» Криза існування передбачає пошуки відповіді на ці питання. 

Процес переживання втрати зміниться на сильний афект (психотичне відреагування). І тоді або психіка «вдосконалить» механізми психологічного захисту і людина зуміє адаптуватися в нових умовах, або стануться розлади емоційного характеру. 

Для подолання останніх важливо своєчасно звернутися по допомогу до психологів, психотерапевтів. Служба психологічної допомоги працює в приміщенні Закарпатської ОДА, каб. 234, щодня з 16.00-19.00 год. 

Загублений світ почуттів важливо віднайти у душі, щоб повернути собі відчуття власного дому – «мій дім там, де я»… 

Записатись на консультацію: 066 412 63 19


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp