31 березня під головуванням першого заступника голови регіональної комісії, директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської облдержадміністрації Віктора Лукечі відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядок денний були винесено багато питань, зокрема: попередження пожеж, аварій та інших надзвичайних ситуацій у населених пунктах та на об'єктах економіки Закарпатської області, створення й утримання підрозділів місцевої пожежної охорони, протипожежний захист лісів у весняно-літній період, забезпечення протипожежного захисту місць збирання врожаю, зернових та грубих кормів. Не оминули увагою й питання впровадження на об'єктах області систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення.
Також розглядалось актуальне зараз питання пожеж в екосистемах області. З огляду на те, що найближчими днями на території області очікується подальше підвищення температури повітря стан пожежної безпеки, пов'язаний із спалюванням сухої рослинності, на території Закарпаття викликає занепокоєння не тільки у рятувальників, а й усієї громади. У зв'язку з цим, було прийнято рішення вживати всіх необхідних заходів щодо застосування статті 77-1 кодексу України про адміністративні правопорушення при випалюванні стерні, пасовищ чи залишків сухої рослинності. Окрім цього прийняте рішення про посилення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення щодо недопущення спалювання сухої трави, чагарників та сміття.
Щодо основних заходів із протипожежного захисту зелених легень Закарпаття – лісів, проінформував присутніх заступник начальника управління ДСНС у Закарпатській області Глєб Бурковський. У своєму вступі він підкреслив, що недооцінка важливості профілактичних протипожежних заходів, низький рівень готовності до надзвичайних ситуацій може призвести до невиправданих збитків і втрат у разі виникнення пожеж у лісах області. Тому, на випадок виникнення надзвичайної ситуації, повинні бути готові всі сили, засоби та все необхідне обладнання, але головне - треба відпрацювати план спільних дій. І тут підхід до справи повинен бути не формальний, а дієвий.
Начальник управління ДСНС у області Мирослав Щербей зазначив, що пожежно-рятувальні підрозділи й техніка готові до дій за призначенням, проте дієва підтримка органів влади та місцевого самоврядування на місцях у разі можливого ускладнення ситуації рятувальникам завжди потрібна. Для вивчення стану підготовки районів до можливих подій весняно-літнього періоду вогнеборцями проводитимуться відповідні заходи.
У ДСНС України у Закарпатській області