Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль взяв участь у колегії працівників структур Держкомзему в області. Після кількох доповідей фахівців він наголосив на загальних акцентах, які ставить перед відповідальними за цю сферу.
Саме господарський, державницький підхід Василь Губаль пропонує застосовувати в роботі галузі. "От що я пропоную: запровадити максимальну прозорість та контроль громадськості, зокрема через уведення її представників у комісії і громадські ради, прозорість при прийнятті рішень. Наступне прохання: йдіть до людей. Ідіть у села, до сільських голів, які ще не розуміють, як діяти, яка плата за землю, який податок, допомагайте їм розібратися та ефективно господарювати. Закликаю вас помогти простим людям, які мають сертифікати на ділянки, але не знають що з ними робити", - наголосив керівник області.
Василь Губаль додав: "Ще один аспект: для того, аби ми мали інвестиції, можливість співпрацювати з іноземними партнерами і загалом мати порядок – ми повинні прибирати сміття, й мати для цього відповідні площі. Тож прошу приділити увагу питанням, пов’язаним із ділянками, які запланували під сміттєпереробні об’єкти".
З-поміж іншого, йшла мова про відновлення родючості ґрунтів – для цього у бюджеті передбачають кошти. "Коли я прийшов до посади – почало йтися про виділення коштів на вапнування. Я підтримую відновлення родючості, заходи, спрямовані на це. Але вважаю, що гроші мають бути використані за призначенням.
До прикладу, коли пропонувалося надати 75 тисяч гривень господарству, я запитав: де в нього трактори, де можливості провести ці роботи, де гарантія, що кошти витратять за призначенням, і хто це контролюватиме? Коли виділяємо кошти – треба розуміти кому, на що, і провадити контроль. Отже, пропоную підійти до цього по-хазяйськи. І спершу вивчити питання, господарства, їх потенціал, і продумати заходи щодо ефективного використання грошей. Адже, якщо маємо державні кошти – дивімося, щоби вони потрапили до господаря, розробімо алгоритм контролю, аби вони були використані за призначенням. Слід довірити державні гроші тим, хто використає їх як належить – саме для того, аби привели землю в порядок. Тож пропоную аби ви, фахівці, виробили механізм впливу на ці процеси, дали свої пропозиції", - звернувся голова до земельників.
Загалом голова ОДА акцентував у зверненні до представників Держкомзему: "Закликаю бути відкритими до людей, допомагати їм. А також - так спілкуватися з потенційними інвесторами, аби вони зрозуміли, що тут буде результат, розвиток, і активізували співпрацю. Слід шукати і знайти того, хто хоче обробляти землю: дуже прикро дивитися на занедбані поля, вони ж мають потенціал… Давайте попрацюємо на Закарпаття, на його громаду. Відмовившись від усіляких схем, діймо для розвитку, для людей, їх добробуту" – сказав Василь Губаль.
Прес-служба Закарпатської ОДА