Тієї ж ночі прем'єр-міністр автономії Августин Волошин віддав наказ комендантам жандармерії видати зброю загонам «Карпатської Січі». Одночасно з угорським вторгненням генерал чехословацької армії Лев Прхала віддав наказ піхотинцям 45-го полку в Хусті приступити до роззброєння січовиків. Розпочались зіткнення бійців «Карпатської Січі» із чехословацькими солдатами.
Читайте також: Як знайшли масові поховання бійців Карпатської України
Скориставшись конфліктом між солдатами Прхали та січовиками, протягом 14 березня угорським військам вдалося захопили кілька сіл на околицях Мукачева — Підгоряни, Кольчино та Коропець. Та все ж «Карпатська Січ» швидко взяла під контроль територію країни і на лінії Ужгород-Мукачево-Берегово-Севлюш (Виноградово) розгорнулись кровопролитні бої.
На щастя, угорці та закарпатські українці зуміли перегорнути цю жахливу сторінку історії, і зараз етнічні угорці пліч-о-пліч воюють разом із етнічними українцями у війні на Сході України. Нагадаємо, що першим закарпатцем, що загинув за Україну на Донбасі, став угорець Роланд Попович з Берегова.
На фото — солдати угорської армії та угорські танкетки «Carro» CV3/33 італійського виробництва на підступах до Хуста, 14-15 березня 1939 року
Автор фото: Вільям Вандівер, кореспондент часопису «LIFE»