Журналісти «21 Каналу» зімітували ситуацію нападу грабіжника на дівчину в центрі Ужгорода, сподіваючись на відповідну реакцію перехожих. Проте з численних перехожих допомогти потерпілій наважився лише 70-річний дідусь…
Нині у картотеці Ужгородського міськвідділу міліції - кілька десятків кишенькових злодіїв. Найчастіше «щипачі» працюють у громадськомутранспорті та у людних місцях.
Як зарадити, якщо ви стали жертвою кишенькових крадіїв, та чи допоможутьвам пересічні громадяни? Це вирішили перевірити в порядку експериментажурналісти «21-го Каналу».
Експеримент на добросовісність журналісти провели прямо в центрі Ужгорда.Ситуація була наступна: дівчина зупиняється поговорити з товаришем. Тим часом злодій – хлопець у капюшоні та з рюкзаком на спині – спочаткупридивляється до жертви, а згодом викрадає в неї гаманець…
Експеримент проводився в центрі міста у так звану годину пік, під часобідньої перерви. Однак з усіх перехожих допомогти потерпілій наваживсятільки сімдесятирічний пан Володимир...
- Тут двох думок не може бути. Я б ніколи не пройшов мимо, бачачи таке.Якби злодій поліз у вашу кишеню, я б за руку його схопив. Якби міг йогоназдогнати – побіг би за ним, – каже небайдужий чоловік.
На жаль, інші перехожі байдуже споглядали, як злодій обікрав потерпілу. З цього всього напрошується невтішний висновок: надіятись на допомогуперехожих не варто… Як говорить народна мудрість, якщо сам про себе неподбаєш – не подбає про тебе ніхто…
- Не варто тримати великі суми грошей та цінні речі у кишенях. Замикайте свої сумки, а гаманці ховайте у внутрішніх кишенях. Якщо ж вас обікрали, абіля себе не маєте телефону, щоб викликати міліцію, то пам’ятайте – самедля таких ситуацій працівниками управління Державної служби охорони при УМВС встановлено кнопки екстреного виклику міліції, – розповів начальниквідділу технічної служби УДСО області Андрій Алексик.
У магазинах, кафе чи аптеках та в інших закладах, де на дверях є напис«Терміновий виклик міліції», ви без проблем можете звернутися доперсоналу з проханням натиснути «тривожну» кнопку. За лічені хвилини намісце події прибуде наряд міліції охорони.
Власне, журналісти перевірили ефективність цього. Перевірку працівникиДСО пройшли з честю.
- За дві хвилини міліціонери прибули на місце події. Чесно зізнаюсь, ми неочікували такої оперативності. Після цього експерименту раджу жителямвивчити місця, де знаходяться кнопки допомоги, – розповідає Наталія Ігнаці,журналістка, що, власне, й проводила експеримент.
Тож бережіть себе, адже береженого й Бог береже!
УДСО при УМВС України, в Закарпатській області