З 1 квітня скасовано режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Одночасно з цієї ж дати запроваджено оподаткування таких товарів за ставкою 7%. При цьому необхідно враховувати, що реалізація лікарських засобів може здійснюватися лише за наявності ліцензії, отриманої суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.
Нова ставка податку 7% не є основною, а додатковою. Основною є лише ставка податку 20 відсотків зазначена в Податковому кодексі України. Придбані до 1 квітня 2014 року лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7%, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування. При цьому, згідно з Податковим кодексом податок визначається у розмірі 7% бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.
Тимчасово, до затвердження нового переліку виробів медичного призначення, або до внесення відповідних змін до переліку, який було затверджено Кабінетом Міністрів України для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування, ставка 7% застосовується до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року №867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість".
При цьому для застосування ставки податку 7% зберігається вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7% застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування.
Крім цього, в Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області зазначають, що суб’єкти господарювання, платники ПДВ, які використовують у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій, повинні звернутись до Центрів сервісного обслуговування для внесення необхідних змін в програмне забезпечення та кодування касових апаратів.
Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області