1 квітня ужгородське «Вікно в Америку» відсвяткувало своє 10-ліття офіційним відкриттям нового сучасного приміщення на першому поверсі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка.
«10 років тому, коли ми вперше відкрили центр, нам здавалося, що нічого кращого вже й бути не може в бібліотеці. «Вікно в Америку» почало відвідувати все більше і більше користувачів. І поступово воно перетворилося на «рукавичку», яка вже не могла вміснити в себе велику кількість людей», – зауважила директор Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка Олена Канюка. Тепер вона урочисто перерізала червону стрічку до оновленого центру, де є зручні меблі, сучасна техніка, безкоштовний інтернет, навіть облаштований пандус для людей з обмеженими фізичними можливостями. А головне – інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» (проект Посольства США в Україні) є осередком спілкування українців та американців, де можна вдосконалити знання мови, подивитися фільми мовою оригіналу, вибрати книгу з ущерть заповнених полиць, знайти інформацію про американські програми, підготуватися до стандартизованих тестів (TOEFL, GRE) та й просто приємно і плідно провести час.
Упродовж урочистого вечора лунали теплі вітальні слова від гостей, серед яких були головний спеціаліст управління культури Закарпатської ОДА Оксана Дурунда, ініціатор створення центру, вчений секретар бібліотеки Людмила Григаш, керівник проекту «Бібліотечний», волонтер Наталія Данильченко та інші. Колишній голова Асоціації міст-побратимів, доцент кафедри терапії та сімейної медицини Павло Колесник ділиться: «Для мене слово «бібліотека» завжди малювало в уяві запилені книжки, тишу і жінку в окулярах. Так було поки я не потрапив сюди. Ваша бібліотека – сучасна, наповнена ентузіазмом, активністю бібліотечних працівників та креативом. Це нова форма, нові ідеї і як результат – нове приміщення!».
На святкування десятиріччя центру завітали й іноземні волонтери, які регулярно відвідують «Вікно». Вони кажуть, що їм подобається тут волонтерити, в процесі спілкування вивчають українську, удосконалюють свої практичні навички, тобто відбувається взаємонавчання – українсько-англійське.
Домашньої атмосфери акції додали музичні номери. Члени клубу виконали кілька англомовних пісень. Завершилося дійство смакуванням святкового торта.
Іванка Когутич, Євгенія Напуда