Сьогодні в Ужгородській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ст. Закарпатської обласної ради обласний організаційно-методичний центр культури організовував майстер-клас для школярів з писанкарства у техніці лемківська воскова писанка, мальованка. Майстер-клас проводили майстри обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України Марія Купарь, Емма Левацька та молода майстриня Тереза Варга.
Про це повідомили в обласному організаційно-методичному центрі культури.
Заклад засновано 110 років тому коштом інтелігенції краю. Нинішнє приміщення школи побудоване у 1979 році за підтримки Українського товариства глухих. Наразі у навчальному закладі вчаться 92 дітей з вадами слуху з усіх куточків краю.
Саме для вихованців закладу спеціалісти обласного організаційно-методичного центру культури й вирішили організувати майстер-клас з писанкарства. Протягом двох годин майстрині вчили дітей робити мальованки за допомогою фарб. Також вчили їх створювати воскові писанки. Як повідомила директор обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук, це вже другий подібний захід, ініційований за останній тиждень.
{g}
«В суботу ми організовували майстер-клас з писанкартсва для дітей переселенців. Такими заходами ми намагаємося долучити школярів до традицій створення великодньої писанки, які були здавна на нашій землі. І цього разу наші закарпатські майстрині передають свій досвід підростаючому поколінню», - каже очільниця закладу.
Директор школи Наталія Бушко розповіла, що вихованці закладу творчі особистості, тут працюють спеціалізовані майстерні, діти опановують нові техніки. «Більше тридцяти дітей взяли участь у майстер-класі, і для них це справжнє свято. Хочеться сподіватися, що нові знання вони використають і вдома», - сподівається керівник закладу.
Частину писанок вихованці школи-інтернату заберуть додому, щоб докласти до своїх великодніх кошиків. Частину буде передано на облаштування Писанкового дерева, яке буде встановлено в Ужгороді вже цього четверга.