Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Унікальні факти, які ви не знали про магнолії

19 квітня 2015 р., 17:45

Деякі з них досі не можуть пояснити науковці

Не сакурою єдиною пишається Закарпаття. Ще одною прикрасою нашого краю є неперевершені магнолії. Ошатний, нетипових розмірів, блідо-рожевий та білий цвіт, що принишк за огорожами будинків. А це свідчить про неабияку декоративну цінність весняної красуні та любов людей до неї.

Проте не тільки краса магнолії заслуговує на увагу. Походження та особливості дерева також унікальні – і переконатися у цьому нам допомогла доцент кафедри ботаніки Інна Бесеганич. Науковець розповіла, що магнолія – одна з найдавніших рослин на Землі. Усього відомо більше 80 видів магнолій, багато з яких з’явились більше 140 млн років тому – в епоху динозаврів. Унікальні види наразі залишилися лише у Північній Америці та Південно-Східній Азії. Щодо Ужгорода, то у нас росте 6 видів магнолій, і всі вони представлені у ботанічному саду УжНУ.

"Найпершою розквітає магнолія Kobus, а найпопулярнішою серед ужгородців є магнолія Суланжа (Magnolia×Soulangeana). Цей вид – гібридного походження. Одержаний він від схрещування магнолії оголеної і магнолії оберненояйцеподібної. Особливо цінують декоративні види магнолії Суланжа: форма «Ленне» з рожево-пурпуровими та форма «Александріна» з рожево-білими квітками", – зауважує Інна Бесеганич.

Цікавим, є той факт, що квітка магнолії на дотик є теплою. Це добре відчувається вранці, коли надворі ще прохолодно. Підтверджено, що температура всередині квітки магнолії майже на 10°С вища за температуру довкілля. Для рослин це не властиво. Наукового пояснення цьому допоки немає.

Є китайська легенда, згідно з якою магнолія колись не мала цвіту. Якось на одне з сіл напали маньчжури, які вбили селян і знищили весь урожай рису. Вижили тільки сто дівчат, яких зв’язали і лишили під магнолією. Полонянки, уявляючи свою важку майбутню долю, просили про допомогу у дерева. І сталося диво – дівчата зникли, а натомість розпустилися сто чарівних білорожевих квіток. Побачивши це, маньчжури розлютилися і порубали дерево на шматки, котрі розкидали на дорозі. З отих кавалків виросла магнолія, що весною цвіте чудовими квітами, і в кожній із них живе душа дівчини.

Наразі хоч магнолія не така популярна, як сакура, проте все частіше з’являються саджанці цього тендітного дерева на вулицях міст та сіл Закарпаття. Милуючись їхньою красою, не забувайте про тепло, яке дарує її цвіт.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp