Як поінформував начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип, станом на 22 квітня п.р. за медичною допомогою звернулося 477 військових, які повернулися із зони АТО (в т.ч. 244 особи 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади). Виявлено 224 хворих, із яких 134 – госпіталізовано в лікувально-профілактичні заклади, 185 – особи направлено на консультацію до вузьких спеціалістів.
Посадовець запевнив, що психіатри, психологи та лікарі загальної практики-сімейної медицини надають в разі потреби психологічну допомогу.
Аби покращити надання психологічної допомоги лікарями та психологами Закарпаття бійцям з посттравматичним стресом, проведено семінар та практичні заняття співпрацівником волонтерського руху Базельського осередку у Швейцарії зі соціальної та психологічної реабілітації військовослужбовців-інвалідів, які повернулися із зони АТО. Відтак, у семінарі взяли участь 105 лікарів різного профілю: психологи, психотерапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини.
За словами головного лікаря краю, з початку 2015 року в обласній психіатричній лікарні пройшли лікування з посттравматичними стресовими розладами 42 бійці, які повернулися із зони АТО.
«Впродовж перших трьох місяців п.р. у Мукачівському військовому госпіталі проліковано 445 бійців, які повернулися із зони АТО. На сьогодні на лікуванні знаходиться 103 учасники АТО з них 85 із 128-ї гірсько-піхотної бригади. Для покращення проведення фізичної реабілітації військовослужбовцям, які знаходяться на лікуванні у військовому госпіталі, оновлено обладнання в кабінеті ЛФК - закуплено тренажори та електрофізіологічне обладнання», - розповів Василь Скрип.
«В обласному госпіталі інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС за І квартал 2015 року звернулося за медичною допомогою 20 учасників АТО, з яких 17 госпіталізовано, - інформує Василь Васильович. - Для проведення психологічної реабілітації організовано кабінет для психологічної реабілітації, де фахову роботу проводять психотерапевти закладу. У відділенні відновного лікування медичну допомогу надають інструктор з лікувальної фізкультури та 3 масажиста, які проводять фізичну реабілітацію учасників АТО».
Він також зазначив, що до обласного психотерапевта на амбулаторний прийом звернулося 14 військовослужбовців, 17 консультовано в військо-медичній частині м.Ужгород, 45 військовослужбовців консультовано в війському госпіталі м.Мукачева, а також консультовано 45 бійців в військовій частині 4742 м.Ужгород.
«На Закарпатті запроваджено функціонування «гарячої телефонної лінії» (0312) 641206 для оперативного реагування на медико-соціальні проблеми військовослужбовців які повернулися із зони АТО в тому числі 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади», - наголошує Василь Скрип.
До слова, управління охорони здоров’я ОДА створило «Єдине медичне вікно» учасника АТО в кожному районі області. Також розповсюджено в райони «Дорожня карта» управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації щодо надання медичної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей.
Прес-служба Закарпатської ОДА