Останнім часом на Закарпатті почастішали повідомлення про замінування та виявлення підозрілих предметів різноманітного характеру. Цьогоріч, таких викликів до оперативно-рятувальної служби було зафіксовано вже 14, а за цілий 2014 - 18. На, щастя всі вони виявилися хибними.
Підозрілі предмети та вибухові пристрої можна виявити будь-де: на транспорті, сходових клітинах будинків, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях. Часто їх маскують під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні магнітофони, дитячі іграшки.
Треба пам’ятати, що практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних і звукових впливів, нагрівання. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності! Знешкоджувати вибухонебезпечний пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці після виведення людей із небезпечної зони та виставлення оточення.
Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує правила поведінки під час виявлення підозрілих і вибухових пристроїв. Пам’ятайте! Від ваших правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою забороняється: наближатися до предмета; пересувати його або брати в руки; кидати або ударяти по ньому; розпалювати поряд багаття або кидати у нього предмет; приносити предмет додому, у заклад.
При знаходженні вибухонебезпечного пристрою потрібно з безпечного місця повідомити чергові служби ДСНС (тел.101) та міліції (тел.102). Не підходити до предмета, не торкатися й не пересувайте його, а також не допускати до нього інших людей. Припинити всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). Треба дочекатися прибуття фахівців, указати місце знахідки та повідомити час її виявлення. А далі справа за професіоналами.
У ДСНС України у Закарпатській області