Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Про роботу закарпатської міліції з перших вуст

10 травня 2015 р., 15:20

Наразі є питання щодо професійності деяких міліціонерів

Про працівників ДАІ з відеокамерами та диктофонами, про затриманих злочинців, котрі тероризували цілі райони, про чистки всередині самої міліції розповів днями газеті «Закарпатська правда» начальник УМВС України в Закарпатській області полковник міліції Сергій Шаранич.

- Сергію Олексійовичу, як спрацювала наша міліція за 4 місяці року? Які тенденції, особливо порівняно зі всією Україною?

- Я вважаю, що міліція Закарпаття працює з кожним днем ефективніше. Нам вдається розкривати резонансні злочини, вчинені у складі організованих груп тощо. Більшість злочинців-гастролерів, які приїхали на Закарпаття поживитися, викриті. Тільки поодинокі ще перебувають в розшуку.

Закарпатська міліція має прекрасні результати за цей рік у розкритті розбійних нападів, квартирних крадіжок, грабежів. Робота проводиться у взаємодії з іншими обласними підрозділами міліції, МВС, обласним СБУ, прокуратурою. Всі зусилля спрямовані на те, щоб захистити наш край, який межує з 4-ма європейськими країнами, від злочинності. Слід зробити все можливе, щоб тут панував європейський спокій.

- У зв’язку з ситуацією на сході держави, на Закарпатті спостерігається ріст злочинності?

- У принципі, маємо незначний ріст злочинності. Водночас спостерігається зменшення кількості квартирних крадіжок, розбоїв тощо. Важливо, що, порівняно з минулим роком, більшій кількості осіб повідомлено про підозру, більше затримано. Ці зловмисники вже не будуть нести зло людям.

- Звідки прибувають на Закарпаття злочинці-гастролери?

- Заїжджали з Одеси, Києва, Запоріжжя, Молдови. Усіх чужаків ми відразу намагаємося відстежити, контролювати. Так, ще на блок-посту на в′їзді в область ми знешкодили групу, які приїхала зі зброєю «бомбити» краян.

- Можемо сказати, що злочинний світ України побачив чіткий сигнал, що міліція на Закарпатті припиняє їх злочинну діяльність, тож не треба сюди їхати?

- Так, по так званій «циганській пошті», яка поширюється в злочинному світі, йде інформація про те, що на Закарпатті міліція прискіпливо ставиться до чужинців, тому не варто їхати в цей регіон з поганими намірами.

- Днями з’явилася інформація про те, що міліція взялася за… митницю! Це викликало чималий резонанс: мовляв, правоохоронці правоохоронців перевіряють, чого б це? Роз’ясните?

- Перш за все відзначу, що будь-які перетворення, нестандартні кроки, які робить міліція, певними прошарками суспільства сприймаються в штики. Тому й виникають різні тлумачення. Насправді ми працюємо над єдиним завданням – забезпечення стабільності в державі, наповнення бюджету, боротьба з корупцію. Саме тому, за дорученням Кабінету Міністрів України та МВС, ми відпрацьовуємо всі митні переходи області. Чому виникає резонанс? Тому що реагуємо на ті питання, які турбують. Це може комусь не подобатися, але робота буде тривати.

- У державі оголошена п’ята хвиля мобілізації. Чи займається міліція розшуком тих, хто ухиляється від військової служби?

- Давайте почнемо з того, що кожна особа, котра в’їжджає в Закарпатську область із зони АТО, отримує від працівника міліції пам’ятку з проханням навідатися до військкомату і стати на облік. А загалом міліція має забезпечувати охорону громадського порядку, а не займатися врученням повісток, як це дехто нам «закидує». Для вручення повісток є військкомати та органи місцевої влади. У питанні розшуку осіб, котрі ухиляються від виконання свого обов’язку, діємо в рамках чинного законодавства. Є проблемні моменти в даному питанні. Приміром, нам подають матеріали щодо розшуку особи, а ми з’ясовуємо, що людина давно перебуває за кордоном. Таких вже близько 2000. У разі ж, якщо ми отримуємо документальні свідчення, що повістка була вручена призовнику, а він не з’явився до військкомату, тоді починаємо кримінальне провадження. Загалом цьогоріч маємо 31 таку справу. Розшукано та доставлено до військкоматів 603 особи.

- Сергію Олексійовичу, розкажіть про розслідування резонансних злочинів. Скажімо, як іде розслідування справи по «СБУшнику», який «бомбив» машини?

- Почну з того, що перед законом рівні всі – і простий громадянин, і правоохоронець. Нагадаю: працівники міліції затримали «на гарячому» одного з колишніх співробітників Служби безпеки, якому оголошено підозру у скоєнні десятків злочинів. Правопорушника ми затримали, але суд відпустив його під заставу в 60 тисяч гривень. Наразі ця людина перебуває під пильним оком працівників міліції. Забезпечуються всі необхідні оперативно-слідчі заходи, щоб довести йому всі скоєні злочини.

- Нещодавно міністр Аваков згадав про якийсь особливий випадок у Хусті. Що це було?

- У поле зору працівників міліції потрапила група осіб, котрі скоювали розбійні напади в Хустському і Тячівському районах. Про це багато писали ЗМІ, нарікаючи на міліцію. Насправді йшла клопітка й непомітна для стороннього ока робота. Більше півроку цю групу ми відстежували, документували докази тощо. У результаті затримали злочинців «на гарячому». Взяли всіх, як в американському кіно! Загалом за ними 7 епізодів розбоїв на території Закарпаття, 5 – по інших областях. Нині ця справа готується для скерування з обвинувальним висновком до суду.

- Останнім часом в області знову пішли підпали автомобілів. Що відбувається?

- Тривають оперативні заходи, тож маю надію, що більшість підпалів, які трапилися цього року, ми розкриємо. Уже встановлені особи, які, можливо, замовили ці підпали. Більшість цих злочинів були вчинені на грунті неприязних відносин, боргових зобов’язань, сімейних чвар.

- Чи є в нас справи по псевдо-волонтерах?

- Дуже багато відомостей з зазначеного питання надходить до нас з інших регіонів, особливо з зони проведення АТО. Наші працівники все перевіряють. Маємо факти і в рідній області. Зокрема, у Берегівському районі громадські активісти звинуватили волонтерів у нераціональному використанні зібраних коштів. Було відкрито кримінальне провадження, результати будуть доведені до громадськості.

Маємо факти, коли шахраї телефонують родичам: мовляв, ваші рідні затримані в зоні АТО, тож треба переказати гроші, аби їх звільнили. Насправді ж з цими людьми все в порядку. По таких фактах проводяться перевірки. От і тепер, за інформацією волонтерки, ми затримали одного зловмисника, що продавав в Ужгороді військову амуніцію.

На щастя, масовості подібні випадки не набули. Наші закарпатські волонтери свідомі, вони нам допомагають, ми їм також у міру можливостей, тісно співпрацюємо. Наш регіон компактний, усі всіх знають. Наші волонтери національно свідомі, вони від душі роблять все, щоб Україна була вільна й незалежна.

- А чи відчувається довіра до міліції?

- Я впевнений, що все більше людей підтримує міліцію. Людям потрібен порядок і закон в краї. Ми його забезпечуємо. Звичайно, є й такі, кому це не подобається, адже міліція стає більш прискіпливою, більш принциповою до порушників. Багато так званих "рєшатєлів" опинилися за бортом. (Сміється)

Як я і обіцяв, тиск на злочинність збільшується. Пересічній людині міліціонер - друг, помічник, порадник. Але не злочинцю! Треба розуміти, що злодій завжди намагається викрутитися. Коли попався - панічно шукає вихід, не гребуючи й методами так званого чорного піару. Іноді проти міліції розпочинаються цілі кампанії. Слід розуміти мотиви таких людей. І дуже добре, що закарпатці самі це розуміють. А міліціонер - це людина з народу. Не інопланетянин, не ангел.

- Триває й очищення самої міліції. Днями з’явилася на вашому сайті інформація про затримання на хабарі старшого лейтенанта…

- Я замінив майже весь керівний склад міськрайорганів, середню ланку. Даємо керівнику 2-3 місяці випробувального терміну. Якщо людина справляється, віддається роботі, розуміє вимоги, які нині поставлені перед органами правопорядку, – то ми її затверджуємо на посаді, підтримуємо. А як ні, то й ні.

Щодо очищення наших рядів, то цьогоріч уже 6 осіб звільнено з міліції за негативними мотивами. Ще 345 дисциплінарно покарано. Робота в цьому напрямку триває. Є питання до професійності деяких співробітників. Але я переконаний, що вчитися ніколи не пізно. Якщо я бачу, що людина обрала шлях самовдосконалення, я цю людину підтримаю. Навіть коли хтось оступився, його слід підтримати та дати шанс. А ось зрадників, двуликих янусів я не переношу…

- Рік тому було створено Громадську раду при УМВС. Чи є якісь конкретні результати вашої співпраці з громадою?

- За рік напрацьовано чимало. Моя принципова позиція не втручання в роботу Громадської ради вже дала результат. Так, ці хлопці працюють у незвичному форматі. Іноді вони досить радикальні. Але це дає результат. До прикладу, за інформацією активістів та за їх допомоги ми викрили декілька злочинних схем. Деякі матеріали ще в роботі. Важливо й те, що активісти побачили роботу міліції зсередини. Я дякую тим, хто чергує з ППСниками Ужгородського міського відділу на вулицях міста. Я обов’язково привітаю цих хлопців на їх річницю і вже виділив кабінет для Громадської ради у приміщенні УМВС. Разом до перемоги – це не гасло, а діло!

На завершення, хочу ще раз запросити громаду Закарпаття до співпраці. До порозуміння. Сотні закарпатців нині боронять Україну. Ці герої залишили вдома дітей, дружин, батьків, друзів. Я впевнений, що жоден із нас не бажає ескалації в краї. Закарпаття квітне й завдяки нашій згуртованості, нашому патріотизму, нашій вірі в Бога та Україну.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp