Пропускна система створює труднощі в перетині лінії зіткнення і отримання допомоги.У Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ заявляють, що введена українською владою на лінії розмежування на Донбасі пропускна система істотно обмежує можливість людей залишити зону бойових дій.
Про це розповів заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг в ході презентації тематичного звіту "Захист мирного населення і свобода його переміщення в Донецькій і Луганській областях", передає Інтерфакс-Україна.
"У ході моніторингу було встановлено, що пропускна система значно обмежує можливість людей залишити зону конфлікту", - розповів Хуг.
Він додав, що у зв'язку з продовженням бойових дій на Донбасі уряд України прийняв рішення вжити комплекс заходів з контролю за пересуванням осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення. У зв'язку з цим, спостерігачі ОБСЄ в рамках своєї місії проводять моніторинг цього процесу.
"Також цивільні особи стикаються з труднощами при отриманні життєво необхідної допомоги, включаючи гуманітарну", - додав Хуг.
Також він заявив про труднощі при отриманні необхідних документів на тих територіях, на яких відсутні місцеві адміністративні служби та адміністрації. "Це обмежує можливість людей покинути Донбас. Людям доводиться проводити багато годин очікування для того, щоб подати заявку на отримання перепустки", - сказав він.
Нагадаємо, Держприкордонслужба раніше заявляла про введення електронної пропускної системи в зону АТО.
ООН висловила побоювання щодо впровадження електронної системи перепусток на сході України. Зокрема, в організації стурбовані тим, що у вільному доступі виявилися особисті дані шести тисяч осіб, які подали заявки на документ. А в ОБСЄ раніше пропонували зовсім прибрати лінію розмежування.