Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Малий прикордонний рух для закарпатців збільшать вдвічі

25 червня 2015 р., 20:05

Уже ведуться переговори з поляками, угорцями та словаками

Сьогодні голови ОДА Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко зустрічалися із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Корнелом Іонеску. Пан Посол перебуває в нашому краї вже не вперше. Вже проводив зустрічі з представниками румунських національно-культурних товариств, побував на урочистостях з нагоди 45-річчя музею народної архітектури та побуту.

Про повідомили у прес-службі облради.

Василь Губаль зазначив, що Закарпаття активно налагоджує контакти з європейськими сусідами, у тому числі й з румунськими колегами. Завтра делегації із двох районів області побувають в Румунії, де буде підписана угода про співпрацю територіальних громад.

«В нас в області активна румунська громада. І вона має можливості для розвитку. Діють школи та садочки, є змога вивчати рідну мову в УжНУ, на обласному телебаченні виходить програма румунською мовою. Ваш уряд надає підтримку у вигляді інвестицій у нашу економіку. Ми відверті і прозорі для інвесторів. Для активізації відносин на міжрегіональному рівні в Рахівському, Тячівському та Хустському районах доцільно відкрити пункти переходу, треба розвивати діючі пункти. Хочеться активніше залучати до двосторонньої співпраці органи місцевого самоврядування», - каже голова ОДА.

Володимир Чубірко пропонував активізувати малий прикордонний рух, який між Україною та Румунією почав діяти лише цього року. «На жаль, шенгенські візи для нас поки що не відмінено. Ми пропонуємо збільшити дію малого прикордонного руху до 100 кілометрів. Вже про це домовляємося з поляками, словаками та угорцями. Закарпатці матимуть змогу побачити стандарти європейського життя. Це дозволить більше інтегруватися у ЄС. Наші сусіди мають свої дипломатичні представництва на Закарпатті, то можливо відкрити і румунське посольство в обласному центрі. Також для якісного руху між нашими країнами доцільно довести проект будівництво мосту через Тису на Закарпатті до свого завершення», - пропонує керівник ради.

Також Володимир Чубірко за доцільне вважає активніше співпрацювати в рамках Дунайської стратегії. І в першу чергу щодо протипаводкового захисту в басейні річка Тиса. Ще одна пропозиція керівника ради – підписати протоколи співпраці із сусідніми румунськими областями, де б була пропозиція активізації роботи з відкриття пунктів пропуску.

Корнел Іонеску зазначив, що край відвідував не один раз і вважає, що Закарпаття набуває європейських обрисів. «Ми зробили все можливе, щоби розвивати двосторонні відносини. Ми маємо примножувати стосунки і в першу чергу на міжрегіональному рівні. Ми готові ділитися досвідом децентралізації влади. І треба налагоджувати контакти на рівні областей. Ми готові шукати нові точки дотику і наших взаєминах. В рамках програм Україна-Румунія-Молдова можливо розробляти проекти для розвитку сусідніх регіонів. Нам треба будувати нові мости співпраці і міст через річку Тиса, який нас зблизить», - каже пан посол.



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp