Горяни просять врахувати особливості їх життя 15 липня експерти Офісу реформ зустрілися із робочою групою, уповноваженими представниками місцевого самоврядування та їх асоціацій Міжгірщини. Ця зустріч стала черговою – у низці консультацій, в яких Офіс бере участь на виконання Розпорядження заступника голови ОДА.
Нагадаємо, ним головам РДА надається право провести з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, а також суб’єктами господарювання та їх громадськими організаціями, підсумкові (додаткові) консультації з питань формування обґрунтованих пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад та надання, за їх підсумками протоколів до обласній адміністрації та Офісу реформ у Закарпатській області. Слід зауважити, що окрім тих, кого Розпорядження визначає головними учасниками таких консультацій, у зустрічі на Міжгірщині взяло участь і керівництво районної ради. Загалом же, розмова вийшла конструктивною.
Перш за все, завдяки усвідомленню її учасниками невідворотності і суті реформ та об’єднання територіальних громад як ключової їх складової. Отож, місцеві громади виявляють готовність до утворення близько 10 об’єднань на території району. У кількості, за словами директора Офісу реформ Закарпаття Івана Дем’янчука, відображається, власне, бажання самих громад. До слова, самі їх лідери, присутні на зустрічі, не виключають можливість наступного укрупнення тих об’єднань, які пропонуються сьогодні. У чому всі активісти Міжгірщині одностайні, так це – у прагненні донести до законодавців і управлінців необхідність врахування гірського статусу району. Мова іде, звичайно, не про пільги, надані місцевому населенню, яке живе в умовах високогір’я, а тих географічних особливостях, які визначають специфіку сполучення між населеними пунктами, тощо.
Окрема розмова стосується Тереблянської долини. Тут історично, майже поруч, функціонують два рівно потужні населені пункти: Синевир та Колочава. Їх представники наполягають про об’єднання двох громад навколо кожного із цих перспективних центрів. У відповідь на це Іван Дем’янчук черговий раз наголосив: «Перспективний план не догма! Це лише модель, яка технічно відповідає вимогам Методики. Звичайно, для того, щоб не ускладнювати процедуру реального об’єднання в майбутньому, варто вже на стадії його підготовки продумати можливі варіанти. Але ж всі ми розуміємо, що проаналізувати усі перспективи майбутньої спроможності нереально, тому на наступних етапах реформи буде зрозуміло, які об’єднання відбудуться по факту, в якій конфігурації і які з них стануть дійсно спроможними».
Офіс реформ у Закарпатській області