Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Щодо визначення розміру орендної плати за користування земельною ділянкою

17 квітня 2014 р., 10:54

Відділ ринку та оцінки земель Головного управління Держземагентства у Закарпатській області інформує стосовно змін до Податкового кодексу України щодо встановлення розміру ставок податку та розміру орендної плати.

Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 01 квітня 2014 року введено в дію зміни до Податкового кодексу України (ПКУ) в частині розміру ставок податку за земельні ділянки та розміру орендної плати за землю, а саме: змінено підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ, де вказано – „розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки”.

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України „Про оцінку земель” (із змінами) від 11 грудня 2003 року № 1378-IV.

За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація.

Розробниками технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України „Про землеустрій” мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою (стаття 7 Закону України „Про оцінку земель”).

Підставою для проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом (стаття 15 Закону України „Про оцінку земель”).

Згідно з абзацом п’ятим статті 18 Закону України „Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України „Про землеустрій”.

Відповідно до статті 21 Закону України „Про оцінку земель” технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок підлягає державній експертизі відповідно до закону.

Згідно із абзацом одинадцятим частини першої статті 9 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок підлягає обов’язковій державній експертизі.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою; технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (стаття 23 Закону України „Про оцінку земель”).

Отже, розмір орендної плати за земельну ділянку визначається на підставі нормативної грошової оцінки, проведеної відповідно до Закону України „Про оцінку земель”, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Враховуючи вищезазначене, при наявності договорів оренди земельних ділянок, які укладені органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, що не відповідають нормам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ, їх необхідно привести у відповідність з чинним законодавством.

Також, згідно із пунктом 288.1 статті 288 Податкового кодексу України органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp