«За даними військових формувань учасниками АТО є понад 5 тисяч військовослужбовців з числа мешканців нашого краю, - зазначила Наталія Володимирівна. - З них більше півсотні зазнали поранень, 69 загинули».
За її словами, на сьогодні 1020 бійцям встановлено статус учасника бойових дій та видане відповідне посвідчення. Вони взяті на облік для призначення відповідних пільг та компенсацій.
127 членам сімей встановлено статус з виконанням обов’язків військової служби, іншим буде встановлено після оформлення всіх необхідних документів.
На 1 серпня п.р. 34 особам з числа учасників АТО встановлено інвалідність. Чиновниця зауважила, що через довготривалу процедуру видачі посвідчень учасника бойових дій, багатьом військовим неможливо встановити статус інваліда війни, призначити відповідні пільги та компенсації, що тягне за собою обмеження гарантованих їм державою прав та призводить до соціальної напруги серед даної категорії громадян.
«З початку року з обласного бюджету виплачено 7,7 млн. гривень матеріальної допомоги. На сьогодні здійснено виплати 60 сім`ям загиблих мешканців Закарпатської області - учасників АТО у розмірі по 100,0 тис. гривень кожній сім`ї, 191 пораненому в АТО - по 5,0 тис. грн. (загалом це 955,0 тис. грн.), та 2049 непораненим учасникам АТО - по 2,0 тис. грн., (загалом 4101 тис. гривень)», - навела конкретні цифри посадовець.
Торічні видатки обласного бюджету на виплату матеріальної допомоги для даної категорії громадян склали15,3 млн. гривень.
З державного бюджету виплачується по 609,0 тис. грн. всім родинам, де встановлено загибель бійця з виконанням обов’язків військової служби при участі в АТО. За даними військкомату, проблемними залишається отримання допомоги для сімей, які втратили годувальників з числа добровольців, а це 4 особи.
Військові, учасники АТО, які ще не мають статусу учасника бойових дій та відповідного посвідчення, оздоровлюються за благодійними путівками. Проте, санаторно-курортні заклади області виділили поки що 55 путівок, з яких 50 вже використано. Ряд закладів оздоровлюють учасників АТО за власною ініціативою та за поданням військового госпіталю і місцевих адміністрацій. Таким чином оздоровлено 90 учасників АТО та членів їх сімей.
На сьогодні за програмою «Турбота» лікування у санаторіях «Синяк» та «Сонячне Закарпаття», пройшли 37 учасників АТО.
Наталія Омелянюк також повідомила, що для Закарпатської області передбачена субвенція з державного бюджету у сумі 15,1 млн грн для на поліпшення житлових умов 28 сімей загиблих військових, які брали безпосередню участь в АТО, а також для 1 сім’ї інваліда ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
«На сьогодні за планом надійшло 5,06 млн. гривень, які направлено в Ужгородський МВК та Рахівську РДА для забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО згідно черговості. Розпорядники повинні до кінця року придбати житло та передати його громадам для наступної передачі громадянам», - констатувала заступник начальника управління – начальник відділу департаменту соціального захисту населення ОДА Наталія Омелянюк.
Прес-служба Закарпатської ОДА