В холі адміністративного будинку установи та у конторах природо - охоронних науково-дослідних відділень були встановлені спеціальні урни для батарейок. Непридатні джерела струму національний парк відправлятиме на переробку у Львів, на державне підприємство «Арґентум». За даними фахівців, в Україні щороку використовують мільярд батарейок.
Вони нам потрібні для фотоапаратів, пультів від телевізора, дитячих іграшок, будильників, радіоприймачів, тощо. Значна частина відпрацьованих пальчикових батарейок викидається у звичайні смітники або ж у навколишнє середовище. Хоч на кожній батарейці є попереджувальний знак у вигляді перекресленої корзини, що означає заборону викидати їх у звичайний смітник. Бездумно викинута у навколишнє середовище батарейка розпадається, а важкі метали, як от цинк, марганець, свинець, ртуть та інші, отруюють воду і ґрунт, потрапляючи у їжу.
А наслідок - а різноманітні хвороби, адже людина втрачає імунітет, стаючи ще більш вразливою перед недугами. Вживаючи отруєну батарейками воду, у нас може погіршитися слух, зір і навіть розвиватися рак. Тому НПП «Синевир» закликає приносити відпрацьовані батарейки до установи і викидати у спеціальні урни.
Синевир