Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Порада лікаря: Як помітити небезпечні симптоми поліомієліту

7 вересня 2015 р., 19:21

І що робити у ситуації, яка наразі склалась на Закарпатті

Що власне відбулося? Ми маємо кричущий факт замовчування катастрофічної ситуації, що склалася з вакцинацією в Ужгороді, Закарпатті та в Україні загалом. Голова Ужгородського міського осередку політичної партії ДемАльянсу, кандидат медичних наук, лікар інфекціоніст Петров Віктор Олександрович виступив з викривальною заявою на наступний день після брехливої заяви медицини на Закарпатті. 03 вересня на брифінгу в Закарпатській ОДА головного інфекціоніста і санітарного лікаря, журналістів ввели в оману і спробували приховати і заперечити випадки поліомієліту в Україні. Даний факт прирівнюється до злочину проти всієї громади Закарпаття, здоров’я населення та України загалом.

Причини епідемії в Україні дуже показові, це провал державної політики в програмі щеплень і тотальна корупція в охороні здоров’я, та державних закупівлях вакцин загалом.

Чіткі факти:


2002 рік – Україна отримала статус країни вільної від поліомієліту;

2009 рік – охоплення щепленням ОПВ від поліомієліту в Україні становив 95%;

2010 рік – перебої з вакцинами;

2012-2015 роки – повністю провалена програма вакцинації. Охоплення вакцинацією від 14% до 35-51% в різних регіонах;

2015 рік, травень – отримання гуманітарної допомоги у виді Канадської вакцини від поліомієліту, яку в УКРВАКЦИНІ (Організація МОЗ) заморозили, чого робити не можна було.

«Таким чином, Україна і всі регіони у вересні отримають живу вакцину (ОПВ), яку вводити під час епідемії поліомієліту небезпечно, бо вона вже містить вірус, нашим діткам на сьогодні не вистачає інактивованої вакцини (ІПВ)», – констатує Віктор Петров.

Відомий лікар висловив і цілком аргументовані сумніви щодо якості транспортування вакцини та її збереження. Всі ці питання варто усунути, до того як розпочнеться компанія вакцинації у вересні жовтні 2015 року.

Команда ДемАльянсу вже подала запити в МОЗ щодо факту псування вакцини і звернулися до центральних каналів телебачення. «Будемо шукати правду. Нажаль, багато людей не розуміє, що це означає для країни в цілому. Але епідемія поліомієліту, це цілком зрозуміле для фахівців інфекціоністів і педіатрів. Ці випадки підлягають всебічному контролю і розслідуванню, а винні в зриві вакцинальної компанії та за псування вакцини наданої нам в якості гуманітарної допомоги повинні понести покарання», – каже лікар Петров.

Команда ДемАльянсу, за участі лікаря інфекціоніста, кандидата медичних наук Петрова Віктора Олександровича, закликає зробити наступні кроки для батьків і зацікавлених осіб, щоб нівелювати наслідки епідемії поліомієліту.

Факт епідемії в поліомієліту в Україні підтверджений ВООЗ і українським МОЗ

Всі дітки,які не мають вакцинації від поліомієліту повинні її зробити, бажано щоб це була інактивована вакцина (ІмоваксПоліо, ІПВ, комбіновані вакцини Інфанрікс ІПВ,Пентаксим, Інфанрікс Гекса).

Всі батьки маленьких діток, повинні невідкладно проглянути вакцинальні карти ф 063, і перевірити наявність цих вакцин у вашої дитини.

Якщо вакцинація проводиться планово, то це не проблема, потрібно дотримуватися графіку вакцинації визначеної сімейним лікарем.

Вакцинація по епідеміологічним показанням буде стартувати з середини вересня та в жовтні.

Питання відмовлятися чи ні? Дуже складне питання, я рекомендую погоджуватися на інактивовану вакцину, щодо живої вакцини від поліомієліту «крапельної» ОПВ є чіткі застереження. Не варто вводити в організм живий збудник вірусу поліомієліту (це моя особиста думка як науковця та інфекціоніста)

На сам кінець, у нас немає достатньо вакцини і її не вистачить для всіх бажаючих. Тобто при сьогоднішньому рівні щеплень від 14 до 51%, ми не зможемо сформувати колективний імунітет і зупинити епідемію на найближчий час нам не вдасться.

Попереджаю всіх батьків, що цілі покоління лікарів в Україні забули про таке захворювання як поліомієліт і не зможуть його відразу діагностувати, тому прошу проявити пильність відповідно пам’ятки

Негайно інформуватимемо про результати перевірки якості вакцини та її транспортування і збереження, а також використаємо всі ресурси тиску щодо виправлення ситуації.

Пам’ятка для батьків як помітити небезпечні симптоми поліомієліту.

це гостре інфекційне захворювання яке уражає центральну нервову систему, викликає паралічі та закінчується у важких випадках смертю

шлях поширення через воду та брудні руки, частіше фекальне забруднення.

вразливі вікові категорії дітки до п’яти років

зараження може відбутися і серед осіб які досягли зрілого віку.

захворювання розпочинається після потрапляння вірусу в організм дітини і розвивається протягом 10-12 днів.

захворювання має пре-паралітичний етап, паралітичний, відновний та період залишкових змін.

основні симптоми, початкові ознаки ГРВІ, кашель, нежить, блювання, пронос, болі в череві. дуже показові симптоми – малорухливість, млявість, підвищення чутливості шкіри, болі в суглобах. Саме в цьому періоді необхідно вчасно звернутися до лікаря і вимагати повного обстеження для виключення захворювання на поліомієліт.

Важка форма поліомієліту протікає з паралічем м’язів, деформацією кінцівок і смертельно небезпечними проблемами з диханням.

Лікування не ефективне, більше проводиться симптоматично. Найкращий спосіб боротьби з поліомієлітом це проводити проводити масову вакцинацію.

Ситуація яка склалася, вимагає нашого об’єднання навколо привернення уваги до щеплення і профілактики.



Кандидат медичних наук, лікар інфекціоніст, голова Ужгородського міського осередку партії ДЕМАЛЬЯНС, Голова Медичного Правозахисту


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp