Його тривалість залежить від поголів’я тварин і погоди. Коли на певній території щільність тварин невелика і наявне однакове співвідношення самців і самок, рев проходить спокійніше. Старий самець відбиває декілька самок від стада, захищає їх і реве мало. Холодна, ясна, суха і тиха погода сприяють гону, а в теплі, похмурі, дощові і вітряні дні він протікає менш активно.
Серед звуків, що видають самці в період гону, розрізняють: трубний, рявкання, охання. Ці звуки, за незначним виключенням, видаються тільки в період реву. В інші пори року олень видає погрозливі звуки, якщо йому не відома причина явища, що його стурбувало. За період гону олень реве, щоб налякати суперника і привабити самку. Ця інстинктивна дія виражає його психічне збудження, а також почуття ревнощів і жадоби бою.
Рев оленя зазвичай чути далеко. В ясну погоду і в період активного гону на рівнині його чути на відстані навіть кількох кілометрів, у горах – лише кількох сотень метрів.
Оленя без самок можна розпізнати по тому, що він реве на повний голос. Олень, що знаходиться з самками, реве і тихо рикає, щоб відігнати інших самців, які перебувають в стаді.
Зараз в НПП «Синевир», у місцях проходження реву оленів заборонено випас домашньої худоби, перебування в урочищах сторонніх осіб, туристичних груп, проїзд транспорту. Разом з тим, в період реву природоохоронці здійснюватимуть облік оленів.