За два місяці інтенсивної роботи влітку працівники наукової бібліотеки УжНУ внесли в базу даних вісімдесят тисяч підручників другого за кількістю навчальної літератури відділу – т.зв. абонементу гуманітарної літератури.
З першого вересня студенти філологічного, іноземної філології, історичного та факультету суспільних наук можуть швидко й легко користуватися цим відділом. Для відкриття власної бібліотечної картки читачу знадобиться студентський квиток, згода на обробку його даних та пін-код, який знає тільки читач.
За словами директора Наукової бібліотеки УжНУ Марії Медведь, комп’ютеризована процедура видачі підручників має ряд переваг. По-перше, на отримання підручників студент витрачає кілька хвилин, вже не треба заповнювати стоси формулярів. По-друге, студент будь-якого курсу у будь-який зручний для нього час може прийти за підручниками, вже нема графіків, коли які курси беруть книги, бо нова система все спрощує. По-третє, бібліотекарі бачать, яка кількість книг ще є в фонді, а не на руках. По-четверте, читач може швидко знайти потрібну книгу з тих, які він брав раніше, бо історія залишається в базі даних.
Інновацією бібліотеки зацікавилися й викладачі і тепер також ефективно використовують швидкісне обслуговування.
До слова, торік відкрили комп’ютеризоване обслуговування читачів абонементу економічних підручників та читального залу бібліотеки. На черзі – абонемент медичної літератури. Крім цього, поволі вводять в базу даних й книги інших відділів бібліотеки.
Іванка Когутич, Медіацентр УжНУ