Питання можливої видачі Україні Надії Савченко після винесення щодо неї вироку суду може обговорюватися за обов'язкової умови визнання Україною рішення російської інстанції і гарантій покарання засудженої на батьківщині, заявили в прес-службі Мін'юсту Росії.
"Відповідно до статті 471 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) РФ, в передачі особи може бути відмовлено у разі ... невизнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ або визнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ без встановлення порядку та умов відбування засудженим покарання", - йдеться в повідомленні.
У ньому наголошується, що "при надходженні до Мін'юсту Росії клопотання про передачу засудженого громадянина України для подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі в державу його громадянства, воно буде розглянуто відповідно до положень Конвенції (про передачу засуджених осіб - ІФ) і КПК РФ".
У відомстві нагадали, що питання передачі засуджених між Росією і Україною вирішуються на підставі положень Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року і КПК РФ.
"Засуджена особа може бути передана при дотриманні низки умов, у тому числі за умови набуття законної чинності вироку суду та згоди самого засудженого (стаття 3 Конвенції)", - пояснили в Мін'юсті.
Напередодні повідомлялося, що після винесення вироку Савченко можуть відправити відбувати покарання в Україну.
Кореспондент