У заході взяли участь студенти І–ІІІ курсів. Теми своїх доповідей обирали самостійно, здебільшого керуючись власними вподобаннями й допомогою викладачів. Уляна Михайлишин «Професія психолога є особливим видом діяльності, який, крім знань, вимагає особливих особистісних якостей. Дуже хочеться вірити, що кожен із вас обрав свою професію серцем і усвідомлює, наскільки відповідальною є наша місія. Сподіваємося, що всі ви будете відданими покликанню», – такими словами привітала своїх студентів завідувач кафедри психології Уляна Михайлишин.
Окрім наукових доповідей, учасники конференцій переглядали спеціально підготовлені фільми, у яких розглядалися різні ситуації, з якими доводиться стикатися у своїй діяльності психологам. Світлана Ісаєвич «Такі фільми допомагають моделювати і професійні помилки, і правильні фахові ходи. Студенти багато над чим замислюються і, як мінімум, краще розуміють той чи той метод психологічної діагностики, відтак і обирають, котрий більше подобається. Ці елементи практичності допомагають уже відтепер формувати культуру, наслідування того, що близьке тобі.
Моєю найпершою метою було формування не так професійних навичок, як особистісних і головного принципу психолога: «Не нашкодь!» – коментує старший викладач кафедри психології Світлана Ісаєвич. Студенти після кожного виступу й перегляду фільму жваво обговорювали різні професійні аспекти своєї діяльності та вели полеміку з викладачами. На конференції були представлені професійні наукові видання.
Студенти дивувалися, що деякими з книг можна користуватися в бібліотеці нашого вишу. Викладачі ж висловлювали щире захоплення з того, що книжкові фонди поповнюються останніми психологічними дослідженнями і є легко доступними, незважаючи на не найкращі часи. Всі ж студентські доповіді будуть опубліковані в збірнику матеріалів конференції.
Зважаючи на всі соціально-політичні потрясіння в країні, суспільство особливо потребує кваліфікованих спеціалістів – і для того, щоб зменшити соціальну напругу, і щоб полегшити психологічні навантаження. Від професійної компетентності українських психологів нині залежить душевний спокій наших громадян.
А тому ми вітаємо вас із професійним святом – Всеукраїнським днем психолога. Нехай ваша невичерпна життєва енергія та чуйність до всіх, хто звертається по допомогу, сприяє іншим подолати розгубленість, інформаційну залежність, залагодити непорозуміння на роботі, сімейні негаразди й просто почати жити новим легшим життям.
Медіацентр УжНУ
Світлана Лапига, Фото Роберта Паппа