Днями у Верховному Суді України відбулася Міжнародна конференція на тему: «Право власності: європейський досвід та українські реалії», ініційована Верховним Судом України спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Проектом Координатора проектів ОБСЕ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» та Юридичним факультетом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
У роботі конференції взяли участь судді, науковці,юристи-практики, вітчизняні та міжнародні експерти. Апеляційний суд Закарпатської області представила суддя судової палати з розгляду цивільних справ, к.ю.н. Ганна Фазикош, йдеться у повідомленні на офіційному сайті
Апеляційного суду Закарпатської області.
Упродовж двох днів учасники конференції обговорили низку актуальних питань, що стосуються застосування національними судами України ст. 1 Першого протоколу до Конвенції з прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини.
По завершенні конференції суддя Апеляційного суду Закарпатської області, Ганна Фазикош зазначила: «Розгляд судових спорів щодо захисту права власності вимагає від суддів високого професійного рівня теоретичної та практичної підготовки, вміння визначити не тільки характер спірних правових відносин, але і правильного застосування і норм національного закону, і практики Європейського суду з прав людини, і правильного тлумачення висновків останнього, сформульованих у його рішеннях. Тут не може бути невиправданого чи формального підходу.
Між тим, як свідчать дані судової статистики, відповідна категорія спорів залишається однією із найбільш поширених у судах всіх юрисдикцій, характер цих спорів є надзвичайно різноманітним, а судова практика щодо їх вирішення залишається неоднозначною. При цьому за кількістю випадків, констатованих ЄСПЛ, порушення права власності у європейських країнах посідає друге місце після порушення права на справедливий суд».
Під час конференції було озвучено ряд проблем теоретичного і правозастосовчого характеру, які потребують поглибленого опрацювання з метою подальшого оновлення відповідного законодавства, а також вироблення єдиних підходів при розгляді судових справ відповідної категорії. Результати будуть сформульовані у письмовому документі та опубліковані на офіційному сайті Апеляційного суду Закарпатської області.