4 листопада 2015 року о 13-30 у конференц-залі Мукачівського державного університету відбулася зустріч з представниками польської делегації Вищої лінгвістичної школи Ченстохова (Польща) та Тернопільським національним педагогічним університетом ім. Володимира Гнатюка.
Про це повідомляється на сайті
МДУ.
З вітальним словом звернулася до учасників зустрічі ректор мукачівського вишу Т.Д.Щербан, яка наголосила на важливості міжнародної співпраці з польськими колегами.
Ректор Вищої лінгвістичної школи Едіта Садовська зазначила, що польська сторона всебічно сприятиме двосторонній співпраці між вищими навчальними закладами.
В рамках зустрічі ректорами вишів був підписаний договір про міжнародне співробітництво.
Основною перевагою даного договору є забезпечення студентам нашого університету можливості паралельного навчання за програмою «Подвійний диплом» у Вищій лінгвістичній школі у Ченстохові та отримання додаткового диплому (другого) Республіки Польща.
Про унікальність програми «Подвійний диплом» розповів віце-президент Вищої лінгвістичної школи Томаш Кук.
Вона полягає у тому, що студенти навчаються саме за спільною програмою університетів, а не окремо за двома магістерськими програмами, що дозволяє досягти максимальної ефективності навчання шляхом збалансованості навчального плану, узгодження програм.
Тривалість навчання у Польщі:
- бакалаврат – 3 роки,
- магістратура – 2 роки.
Про досвід співпраці з Вищою лінгвістичною школою розповів проректор з наукової роботи на міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Буяк Богдан Богданович.
Він наголосив, що 2 листопада 2015 року в ТНПУ відбулася урочиста церемонія вручення дипломів бакалавра та магістра студентам факультету іноземних мов, інституту педагогіки та психології, початкової освіти та дошкільного виховання, які навчалися за програмою «Подвійних дипломів» у Вищій Лінгвістичній Школі м.Ченстохова.
Також навчальні заклади у рамках співпраці домовились про:
- академічні обміни працівників, перепідготовку та підвищення кваліфікації сторін;
- організацію спільних наукових, навчальних, методичних досліджень та їх публікацію;
- проведення спільних семінарів, конференцій.
Хочеться відмітити, що Вища лінгвістична школа у Ченстохові є лідером у Польщі по впровадженню у навчальний процес інноваційних технологій (on-line студій). Інтенсивному використанню інформаційних технологій сприяє тісна співпраця з іншими потужними європейськими університетами Великобританії, Німеччини, Італії.