Протягом півроку - з часу проведення в облдержадміністрації брифінгу, на якому пріоритетом роботи товариства визначено прийняття в експлуатацію семи тисяч незареєстрованих «автономок» – «Закарпатгаз» увів в експлуатацію майже 3,5 тисячі котлів. Проте поле діяльності в цьому сенсі й надалі залишається широким: на реєстрацію в багатоповерхівках очікують понад 2,8 тисячі «автономок».
Питання узаконення газового обладнання для семи тисяч абонентів, котрі внаслідок прийнятого у вольовий спосіб виконкомом Ужгородської міськради рішення про відміну централізованого опалення користувалися незареєстрованими котлами, гостро постало з огляду на різке зростання тарифів на природний газ навесні поточного року та їх різницю в період застосування пільгової ціни на газ для квартир із котлами, що були прийняті в експлуатацію, та тими, які були встановлені самовільно. З кінця травня й донині товариство та його клієнти отримали час на приведення документації та газоспоживаючого обладнання до належного порядку, аби отримати законну підставу скористатися пільговою ціною на 200 м куб блакитного палива для визначеної категорії у 3.60 грн., а не базовою – у 7,19 грн.
ПАТ «Закарпатгаз» пішов назустріч споживачам, півроку тому запровадивши знижені розцінки на пуск в експлуатацію незареєстрованих «автономок»…Тож виготовлення технічної документації та проведення обстеження газоспоживаючого обладнання на відповідність правилам безпеки і будівельним нормам обходиться наразі у 347,73 грн.; просто пуск газу, коли всі документи в нормі, тобто за спрощеною схемою – трохи більше 33 грн. Якщо ж виявляється, що газові прилади змонтовані з порушеннями, що можуть обернутися ризиками у сенсі безпеки, крім вже згаданих 347,73 грн. за оформлення документів та пуск газу, споживач у повному обсязі розраховується за будівельно-монтажні роботи, що приводять незареєстроване обладнання до регламентованих норм.
- Ми закликаємо наших клієнтів не збавляти темпів реєстрації «автономок» у багатоповерхівках, - наполягає на позиції «Закарпатгазу» начальник управління експлуатації систем газопостачання головного управління товариства Зіновія Стецків. – Як уже наголошувалося, зареєстрований котел – зведення до мінімуму ризиків для користувачів. Адже, виконуючи комплекс робіт з реєстрації «автономок», фахівці ПАТ «Закарпатгаз» ретельно перевіряють функціонування постачальних мереж та газового обладнання й на предмет ризиків для їхнього здоров’я та життя. Крім того, з огляду на Постанову Кабінету Міністрів України №872 від 30 жовтня 2015 року, якою уряд змінив порядок використання газу за пільговою ціною в опалювальний сезон, споживачі з зареєстрованим газовим обладнанням отримали можливість платити пільгову ціну у 3.60 грн. за 1 куб. м газу за обсяг у 1200 куб. м, що буде використаний в період з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року. Тобто, наші клієнти наразі можуть, не створюючи ажіотажу, «переносити» невикористані обсяги газу за пільговою ціною на наступні місяці.
За словами Зіновії Стецків, значна кількість котлів, які щодня плануються до реєстрації, не вводиться в експлуатацію через виявлення при монтажі газоспоживаючих систем технічних порушень. Ті чи інші невідповідності монтажу системи проектній документації - причина затримки реєстрації «автономок» в часі, на яку Товариство чекає адекватної реакції клієнтів: зробити все так, щоб забезпечити безперебійне та безаварійне газопостачання – головне наше завдання.
Довідка: Наразі в багатоповерхових будівлях регіону всього зареєстровано майже 16,7 тисяч котлів автономного опалення.
ПАТ "Закарпатгаз"