“Долина нарцисiв” – унiкальний ботанiчний об’єкт площею 257 га, в якому охороняється найбiльший в Середнiй Европi осередок нарцису вузьколистого (Narcissus angustifolius). Цей середньоевропейський високогiрний вид поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100-2060 м. В Українських Карпатах проходить північно-східна межа його ареалу.
В цьому регіоні відомо 26 місцезростань нарцису. Суцільні зарості трапляються на схилах гірських хребтів Свидовця (від Близниць до Апецької), в Мармароських Альпах та Горганах. Нарцис вузьколистий полюбляє відкриті луки – полонини, а також криволісся з вільхи зеленої і ялівцю сибірського. Еколого-освітній центр «Музей нарцису» на території заповідника Еколого-освітній центр «Музей нарцису» на території заповідника Поширення нарцису вузьколистого в Українських Карпатах Поширення нарцису вузьколистого в Українських Карпатах Долина нарцисів розташована на висоті 180-200 м над рівнем моря в західній частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавній терасі річки Тиси в урочищі Кіреші (4 км від м.Хуст, Закарпатська обл.).
Популяцiя в цьому рiвнинному локалiтетi збереглася з пiсляльодовикового перiоду i має релiктовий характер. Наче у якомусь окремому світі, квіти тут живуть своїм окремим, до кінця нікому невідомим, життям. Заповідна територія входить до мережі біосферних заповідників міжнародного значення під патронажем ЮНЕСКО. Початок цвітіння долини, як правило, припадає на перші числа травня.
Але варто зауважити, що терміни цвітіння залежать від погодних умов: за теплої весняної погоди розвиток рослин проходить швидко, за низької добової температури – уповільнюється. Долина нарцисів давно стала улюбленим об’єктом серед шанувальників природи, туристів, фотографів. Протягом доби заповідник відвідують від 2 до 6 тис. чоловік. Запрошую всіх бажаючих здійснити дивовижну подорож у Долину нарцисів, щоб разом відчути чарівний аромат живої легенди Закарпаття.
igormelika.com.ua