В Ужгородському прес-клубі громадська організація "Прайд" провела прес-конференцію щодо реалізації проекту "Свідомий виборець - свідомий вибір", який здійснювався за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
Керівник проекту Галина Пшеницька розповіла про підсумки роботи проекту, що тривав з серпня цього року. А також представила інформаційні матеріали, які були розроблені в рамках проекту, у тому числі угорською та румунською мовами – для Рахівського, Тячівського і Виноградівського району.
Проект мав на меті просвітницьку роботу, щоб підвищити явку виборців, підвищити освіченість громадян та зокрема журналістів. Для них друкували інформаційні брошури. З метою залучення молоді проводився фотоконкурс, у рамках якого студентів запрошували висвітлити власне виборче право через об’єктив. Переможці отримали грошові призи, а самі роботи були представлені вздовж ужгородського пішохідного мосту.
«Сподіваємося, що наш проект приніс позитивні результати. Ми отримали чимало гарних відгуків, попрацювали з молоддю і з журналістами, загалом з виборцями», - каже Г. Пшеницька. За її словами, у першому турі Закарпаття нарешті не було серед останніх у країні за явкою виборців і потрапило у середній показник.
Керівник організації Олександр Пересоляк додав про виборчий процес в м. Ужгороді та порушення виборчих прав: «Ми звернулися до правоохоронних органів, оскільки виявили людину, яка пропонувала гроші за голос. Але доля цієї людини наразі невідома. Ми також зверталися з приводу непрямого підкупу виборців, яких харчували бограчем і шашликом, наливали алкогольні напої».
О. Пересоляк вважає, що правоохоронні органи не мали політичної волі протидіяти відвертим фактам злочинів. «Ми маємо змінювати законодавство таким чином, щоб у випадку наявності фактів підкупу це хоча б було підставою для перерахунку голосів, - каже О. Пересоляк. – Другий момент – потрібна політична воля для розслідування цих злочинів. Третє – потрібно проводити просвітницьку роботу серед мешканців, пояснювати їм наслідки неявки».