Напередодні відзначення Дня боротьби зі СНІДом, яке відзначають 1грудня кожного року,починаючи з 1988 р., журналісти
«Голосу Карпат» поцікавилися, статистикою захворюваності на цю хворобу на Хустщині.
Так, на жаль, Україна в останні роки за темпами зростання кількості ВІЛ-інфікованих посідає одне з перших місць у Європі. Розповсюдження ВІЛ в Україні набуло характеру епідемії, темпи розвитку якої одні з найвищих у світі. За період епідемічного нагляду за ВІЛ-інфікованими на території нашої держави офіційно зареєстровано 245216 таких осіб. З них 65733 – СНІД, 31999 осіб померло.
На Закарпатті наразі захворюваність на ВІЛ є однією з найнижчих у порівнянні з іншими областями. На сьогодні на обліку в Центрі СНІДу перебуває 398 ВІЛ-інфікованих. Із них 100 – хворі на СНІД, 44 дітей, народжених хворими матерями, у тому числі 35 дітей у стадії підтвердження ВІЛ-інфекції.
Не винятком є і Хустщина, яка, на жаль, є лідером серед районів по інфікованості на ВІЛ. Наразі на обліку перебуває 64 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 8 хворих на СНІД, 12 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Протягом 2015 року на облік взято 12 нововиявлених ВІЛ-інфікованих осіб, серед яких 4 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Знято з обліку 10 осіб.
Вражає вік, у якому реєструється ВІЛ-інфекція. 40% складають особи від 18 до 24 років, 42% - від 25 до 49 років. Це всі молоді люди працездатного репродуктивного віку, які стали чинниками своєї хвороби.
На думку міжнародних експертів, кількість ВІЛ позитивних людей у нашій країні значно більша. Тому закликають усіх вести здоровий спосіб життя, мати безпечну статеву поведінку.
До слова, антиретровірусне лікування ВІЛ/СНІДу в Україні є безоплатним.