Книга розважає, книга розвиває, книга єднає! У краї стартував соціокультурний проект "Все Закарпаття читає дітям" – в рамках започаткованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва проекту "Вся Україна читає дітям" і за підтримки управління культури Закарпатської ОДА.
Мета проекту – пропагувати сучасну українську літературу, раннє читання серед дітей та єднання за книгою батьків і їхніх чад. До цього щомісяця в рамках проекту закликатимуть відомі представники різних сфер життя Закарпаття (і не тільки), приходячи до різних дитячих аудиторій та читаючи малечі книги.
Першими слухачами нині стали більше сотні учнів початкових класів із десяти навчальних закладів Ужгорода. На сцені обласного театру ляльок дітям представили насичену просвітницько-розважальну програму. Вичерпно та цікаво про сам проект розповіли його керівники – представник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва на Закарпатті, письменниця Галина Малик та начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба. Опісля – відбулась власне читальна частина. Планувалося, що з книгою "Різдвяний песик" дітей познайомить сам автор, однак, із об'єктивних причин, Олександр Гаврош не зміг завітати на захід і передав приємну місію акторові "Бавки" Миколі Карпенку. Що й казати, артист із завданням упорався, адже не просто читав, а й за допомогою голосу кумедно перевтілювався у героїв оповідання.
Читанням участь артистів "Бавки" не обмежилась: наостанок новорічно-різдвяних свят лялькарі порадували малечу чудовою тематичною інтермедією "Справжня піратська історія", - повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.
Опісля вистави на сцену, певно, вже востаннє в цьому сезоні, вийшли казкові герої Дід Мороз і Снігурка та з допомогою ведучих свята (працівників обласної бібліотеки для дітей та юнацтва) й охочих із залу – провели жеребкування, за результатами якого визначено подальшу черговість навчальних закладів-учасників проекту "Все Закарпаття читає дітям". Зокрема, до першої трійки ввійшли ЗОШ №1, ЗОШ №2 та ЗОШ №10 м.Ужгород.
На завершення свята учасникам проекту вручили подарунки від управління культури Закарпатської ОДА: представникам навчальних закладів – комплекти книг сучасних українських авторів, а дітям – сувеніри проекту (закладки для читання).
Відкриття – відбулось! А вже в лютому, як і зазначено, учасниками проекту стануть учні Ужгородської ЗОШ №1. Зустріч, відтак, буде більш камерною, але не менш цікавою та корисною для дітей, – обіцяють організатори.