Платник податку зобов’язаний на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, застосувавши електронний підпис уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом термін.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції.
Разом з тим, законодавством України доповнено норму, згідно якою, у разі подання платником ПДВ скарги (додатка 8 до декларації за звітний період) у зв’язку з невидачею покупцеві податкової накладної, допущенням помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів та/або порушенням граничних термінів реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних, призначається документальна позапланова перевірка.
Якщо за результатами документальної позапланової виїзної перевірки продавця в податковій накладній будуть знайдені помилки в обов’язкових реквізитах, контролюючі органи накладатимуть штраф у розмірі 170 грн. При цьому продавець зобов’язаний виправити помилку. Невиконання після закінчення строку, встановленого пунктом 56.3 статті 56 Кодексу (10 календарних днів), узгодженого податкового повідомлення-рішення про виправлення платником податків – продавцем зазначених помилок тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі:
- 10% суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок протягом 15 календарних днів;
- 20% суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній;
- 30% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 31 до 60 календарних днів;
- 40% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 61 до 90 календарних днів;
- 50% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 91 до 120 календарних днів;
- 60% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 121 до 150 календарних днів;
- 70% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок від 151 до 180 календарних днів;
- 100% суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі не виправлення помилок після спливу 181 календарного дня.
Порядок заповнення податкової накладної продавцем товарів/послуг передбачено пунктом 201.1 статті 201 Податкового Кодексу.
Зазначені зміни внесено до Податкового Кодексу Законом України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області