В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція з нагоди підписання чотиристоронньої угоди про партнерство між ужгородськими та словацькими організаціями у сфері освіти та презентації освітніх програм у Центрі словацької культури в Ужгороді.
Угоду про партнерство підписали ГО «Словацько-Український Центр Партнерства», Управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської Ради, Управління освіти Ужгородської міської ради та МГО “Асоціація молодіжних ініціатив краю”.
Олександр Білак, заступник міського голови м. Ужгорода розповів: «Хочу подякувати управлінням міської ради, які відгукнулися на запрошення закордонних партнерів. Освіта у Словаччині для українців (як і для громадян інших країн) – безкоштовна, тож словацька сторона прагне ознайомити майбутніх абітурієнтів з можливостями навчання у сусідній країні. Одна з головних умов – володіння словацькою мовою. Крім того, міжнародна співпраця – це завжди можливості для міст обмінюватися освітнім і культурним потенціалом, долучатися до грантових можливостей тощо».
Євген Бобров, начальник Управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської Ради зауважив: «Обмін досвідом завжди надзвичайно важливий. Ми з великим задоволенням сприйняли запрошення і радо співпрацюватимемо зі словацькими організаціями».
Едуард Булина, голова ГО «Словацько-Український Центр Партнерства» наголосив: «На презентації освітньої системи Словацької республіки в Ужгороді йтиметься про всі можливості від дитсадка до аспірантури. Також будуть представлені 2 найближчі до України освітні заклади та підготовчі курси для вивчення словацької мови, йдеться про майже 40 факультетів».
Про умови власне договору, підписаного в Ужгороді, розповів Петро Ренжин, голова правління МГО “Асоціація молодіжних ініціатив краю”: «Ми зобов’язуємося не тільки підтримувати партнерські і дружні стосунки, але й здійснювати чимало спільних проектів у освітній і культурній сфері, у галузі дозвілля».
Борис Кондратюк, голова ГО "Закарпатська громада" додав: «Співорганізатором презентації можливостей освіти у Словаччині є представники учнівського самоврядування. Це дуже цікавий досвід, а крім того важливим є факт зближення державних закладів і громадських організацій».