Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Знак долі, який став сенсом життя

14 лютого 2016 р., 20:03

Знаний в Ужгороді тренер з волейболу та учитель фізкультури Володимир Созанський днями відзначив 80-річчя.

Спорт- важлива частина життя багатьох людей.Побутує думка, що щоденні фізичні навантаження – запорука здоров’я та довголіття. Володимир Созанський сповна присвятив себе спортивній сфері, і щодня закликає учнів до занять спортом та здорового способу життя. За довгі роки сумлінної праці він здобув звання"Відмінник фізичної культури і народної освіти СРСР", також двічі став «Відмінником освіти України» а ще учитель–методист, зумів завоювати любов своїх учнів.

Сьогодні пану Володимиру 80, проте він продовжує активно працювати, і запевняє, що робота - його життя!


 

Любов до спорту, а зокрема до волейболу, зародилася у серці ювіляра ще з раннього дитинства. Володимир Петрович згадує, як п’ятирічним хлопчиком з батьком ходив на змагання з волейболу, що проводилися серед знаної еліти, яка приїжджала у рідне село Воля, що на Львівщині.

Одного разу майбутній тренер так захопився грою досвідчених волейболістів, що не помітив, як м’яч, який пролітав поруч, розсік йому обличчя. Саме цей випадок вважає знаком долі, і покликанням до спорту. Потім спортсмен брав активну участь у сільських змаганнях. Тренування продовжувались і в армії, там Володимир Петрович та його товариші часто організовували різні спортивні ігри. Ось це і допомогло чоловіку зрозуміти, що спорт – його покликання. Ще одним стимулом до подальшого розвитку спортивної кар’єри, тоді ще юнака, стала медаль "За сумлінну працю", яку майбутньому спортсмену вручили у рідному селі.

На Закарпатті ж спортивний шлях Володимира Созанського розпочався у 1970 році, коли він переїхав до Ужгорода. Тут його прийняли на роботу в обласне спортивне товариство "Авангард". Тоді, під керівництвом Петра Крайняниці, який на той час був  головою Закарпатського обласного добровільного спортивного товариства "Авангард", пан Созанський пройшов школу організаційної роботи, а уже наступного року він став головою спорткомітету Ужгорода, де пропрацював до 1979 року. В січні цього ж року Володимир Петрович стає головою спортивного товариства «Спартак». Тоді й починає, разом з колегами, інтенсивно сприяти розвиткові спорту у товаристві. На базі мукачівського педагогічного училища відкрили хокей на траві., у Ясеня - школу з гірсько –лижного спорту, а у Тячеві - греко –римську боротьбу.

У Мукачеві ж, створювали відповідні умови для розвитку волейболу та баскетболу. Проте, Володимира Созанського завжди приваблювала освітянська діяльність. Спочатку працював відділі освіти міських ДЮСШ, на посадах завуча та директора.

У 1990 році чоловіка призначають директором обласної ДЮСША №2 З цього часу, каже Володимир Петрович, розпочинається відлік масового розвитку ігрових видів спорту в загальноосвітніх та спортивних школах області. Після створення обласної ДЮСШ покращилась спортивна підготовка школярів. Постійно проводяться змагання з ігрових видів спорту. Саме це дає учням змогу демонструвати хороші результати на Всеукраїнських змаганнях.

Сьогодні Володимир Созанський не просто тренер з волейболу, якого люблять, поважають та цінують його учні – він реальний приклад людини, яка по-справжньому любить свою роботу.

Кожен його день починається з бажання знову опинитися у спортзалі, де на нього чекають учні-чемпіони, котрі вже готові підкорювати нові спортивні вершини. А на змаганнях пан Созанський щиро вболіває за своїх спортсменів, нестримно радіє новим перемогам, завжди співпереживає, коли трапляються поразки, і переконує своїх вихованців в тому, що у них попереду – багато перемог.

Володимир Петрович щодня впевнено крокує стежиною буття і запевняє, що 80 років для нього – впевнене продовження тренерської діяльності, бо спорт – своєрідна стихія, без якої він уже не уявляє себе адже спорт для нього – справжній знак долі, який і став сенсом життя!

Вікторія Лисюк,"Час Закарпаття"

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp