У четвер, у сесійній залі Закарпатської облради за участю керівників краю – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса відбулося перше засіданні Ради туристичних міст та регіонів України, на якому презентували Стратегію розвитку туризму та курортів в Україні на 2016-2020 роки.
Захід відбувся за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України спільно з управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА.
Насамперед Геннадій Москаль щиро привітав присутніх представників туристичної сфери з різних регіонів України, зазначивши, що для розвитку туризму у Закарпатті є все, крім грошей у людей для відпочинку. Це при тому, що наш край найдешевший за ціновою політикою серед регіонів України. Водночас, у зв’язку з високим коливанням курсу долара є значна зацікавленість іноземців, яким вигідніше сюди приїхати, обміняти валюту та відпочивати на повну. Треба визнати, що сусідство з чотирма країнами дає Закарпаттю цілий ряд переваг, - підкреслив голова ОДА.
- Адже турист шукає, де дешево та комфортно. А на Закарпатті - природа чудова, кухня - найсмачніша в Україні, ціни – нижчі, ніж в ЄС, - мовив очільник краю. – Наші закордонні партнери допомагають з коштами євроспільноти для розвитку туризму та розбудови інфраструктури. Зараз у нас головна проблема – погані дороги. Тому ми оголосили 2016 рік роком доріг, і всі фінансові ресурси будемо спрямовувати на їх відновлення.
Також Геннадій Москаль підкреслив, аби привабити туристів, потрібно організовувати цікаві та унікальні заходи.
- Людям потрібен хліб та видовища. Ну, не може турист цілими днями сидіти в готелі та їсти форель! Людям потрібно щось показати, чимось їх зацікавити, - сказав Москаль, додавши, що цьогоріч збільшать кількість фестивалів у двічі-тричі, бо без цього туризм повноцінно не розвиватиметься.
У свою чергу голова Закарпатської облради відзначив ефективну роботу очільника управління туризму та курортів, водночас крайового обранця Дениса Мана, який розробив ключові стратегічні пріоритети в галузі туризму та активно їх лобіює через сесії обласної ради.
- Поки Крим недоступний для наших громадян, маємо запропонувати використати увесь потенціал Закарпаття, аби максимально залучити сюди туристів. У нас достатньо розвинута туристична інфрастуктура, маємо багато архітектурних пам’яток, замків, санаторіїв, сучасних готелів. Також розширюється мережа сільських зелених садиб. Єдине, що нам першочергово потрібно, як наголосив Геннадій Геннадійович, – це привести дороги до європейських стандартів, аби всім було комфортно подорожувати краєм.
Насамкінець своїх промов керівники Закарпаття звернулися до фахівців туристичної галузі з різних куточків України поділитися своїми напрацюваннями та досвідом для подальшого розвитку нашого регіону.
Як зазначив начальник управління туризму та курортів ОДА Денис Ман, у ході засідання обговорюватимуть питання створення Національної туристичної організації, мережі брендів туристичних міст і регіонів України та презентуватимуть план виставкових туристичних заходів на 2016 рік.
Прес-служба Закарпатської облради