Про строки військової служби за контрактом, пільги та гарантії, розміри грошового забезпечення військовослужбовців розповів під час брифінгу військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Олег Вінницький.
«Держава гарантує стабільне грошове забезпечення - від 7 тисяч гривень в залежності від посади, - наголосив Олег Вінницький. – якщо військовослужбовець має вищу освіту і після відповідної підготовки його призначать на сержантську посаду, грошове забезпечення складатиме 8 з половиною тисяч гривень. З набуттям вислуги – виплати пропорційно збільшуються», - каже військовий комісар.
Особи офіцерського складу – офіцери запасу, котрі мають певний термін вислуги, але були звільнені зі Збройних Сил – також можуть поновити свої контракти. Їхнє грошове забезпечення складатиме від 11 до 14 тисяч гривень.
Військовослужбовці, які підписують контракт, отримують і соціальний пакет. Після завершення першого контракту (який триває три роки), вони отримують право безкоштовно навчатися у вищих навчальних закладах без відриву від проходження служби. Військовослужбовець з вислугою 25 років має право вийти на пенсію. «Якщо громадянин має певний стаж роботи і приймає рішення заключити контракт на військову службу, йому достатньо відслужити в Збройних Силах 12 з половиною років, щоб отримати право на пенсійне забезпечення і отримати пенсію державного службовця», - зазначив О. Вінницький.
Також військові мають право на безкоштовне лікування в медзакладах Міноборони, на санаторне лікування чи обслуговування зі знижкою 75%, члени родини військового мають право на 50% знижку.
Для того, щоб підписати контракт на військову службу, не обов’язково звільнятися з роботи. За словами військового комісара, оскільки зараз триває особливий період, згідно з законом, за військовослужбовцем, котрий служить за контрактом, зберігається місце роботи, йому повинні виплачувати середньомісячну заробітну плату.
Також у зв’язку з особливим періодом, на військову службу за контрактом приймають чоловіків та жінок віком до 60 років.
З особами рядового складу контракт укладають на три роки, з сержантами та старшинами – від трьох до п’яти років. «Зараз є можливість також укладати контракт до закінчення особливого періоду, який нині триває», - наголосив військовий комісар.
Всі бажаючі підписують контракти у навчальних центрах, після цього розпочинається підготовка, відтак відбувається призначення у військові частини.
Цьогоріч контракти на службу у Збройних Силах підписали 66 закарпатців, набір на контрактну службу триває.
Прес-служба Зкарпатської ОДА