Черговий турнір із міні-футболу, організований ФФЗ, приніс нову порцію яскравих поєдинків та бурхливих емоцій.
Проведення змагань пам’яті видатного закарпатського арбітра Валерія Онуфера вже стало доброю традицією.
«Він був як футболіст дуже хороший, а коли закінчив ігрову кар’єру (у 1984 році), розпочав суддівську діяльність. Це була чесна, порядна, об’єктивна та сумлінна людина. Варто відзначити, що після того, як його не стало, арбітрів подібного рівня в нас можна порахувати на пальцях однієї руки. Тому віддати шану Валерію Онуферу намагаємося кожного року», – зазначає арбітр ФФЗ Михайло Митровський.
Цьогоріч 1-й зал спорткомплексу «Юність» приймав 9 колективів, які виявили бажання помірятися силами між собою. Змагання проводились у форматі: три групи по три команди в кожній. До плей-оф виходять колективи, що посіли 1-ше та 2-ге місця. За результатами жеребкування дві команди-щасливчики потрапляли напряму до півфіналу. Інші ж дві пари визначали, хто достойний стадії 1/2 фіналу турніру.
Таким чином, подолавши груповий етап змагань, у плей-оф команда «Стандарт» переграла «Окко» – 2:0, а «Вопак» не залишив каменя на камені від «Трактора» – 4:1.
У півфіналі на «Стандарт» уже чекала команда-дебютант із загадковою назвою «Тантрум», проте останні не зуміли впоратися з тиском, а відтак поступилися 0:4.
В іншій парі «Вопак» та «Медея», що витягнула фартовий квиток до півфіналу, у основний час переможця не визначили (1:1), тому путівка до фіналу визначалась за допомогою післяматчевих пенальті. Більше пощастило, а, можливо, й бажання було більше у футболістів «Вопака».
У вирішальній грі турніру гравці «Стандарту» з перших хвилин гри помчали в атаку. Як підсумок – із інтервалом у кілька хвилин забили цілих три м’ячі, оформивши тим самим комфортну перевагу. Проте гру ще не зроблено. Принаймні так вважали гравці «Вопака», які відквитали два голи та мали шанс кілька разів забити й третій. Інтрига трималась до останнього, але «Стандарт» усе ж зумів утримати переможний рахунок – 3:2.
Учасники змагань продемонстрували динамічний футбол, але головне – зуміли вшанувати пам’ять закарпатського арбітра: «На турнірі представлено чимало футболістів, які виступають на першість області. Є й такі, що займається любительським футболом. Це свідчить про те, що мало хто міг залишитись байдужим до турніру пам’яті видатного рефері. Люди не забувають його внесок у закарпатський, та й, зрештою, український футбол. Футболісти поважають його, тому приходять щороку», – стверджує стверджує один із організаторів змагань, голова асоціації футзалу Закарпаття Денис Близнець («Стандарт»).
Присутня на змаганнях дружина покійного Валерія Георгійовича Тетяна Онуфер зізналась: тішить, що подібний турнір регулярно проводиться не лише на Закарпатті, а й в інших регіонах. «Мені дуже приємно, звісно, що турнір уже не перший рік проводять на високому рівні. причому не тільки в Ужгороді. Подібні змагання влаштовують і у Львові. Я бувала там кілька разів. Насправді дуже вдячна за організацію змагань».
Заступник голови федерації ФФЗ Віктор Качур каже, що колеги вбачали в його роботі великий вклад, який не завжди був помічений простими вболівальниками. «Робота Валерія Онуфера, можливо, не завжди була видимою, але результати її були продуктивними. Він свого часу фактично будував політику закарпатського арбітражу в Києві, а Школа молодого арбітра, яку започаткував Валерій Онуфер у Закарпатті, була й першою в Україні, після чого подібний досвід перейняла ФФУ. Ми намагаємся зараз відновити її роботу належним чином, бо лави досвідчених рефері, яких, до слова, є не так багато, потребують оновлення та поповнення. Вони всі – вихованцями покійного Валерія Онуфера. Ми бачимо їх високу кваліфікацію, тому будемо продовжувати в цьому ж дусі. Турніри пам’яті – в тому числі. Валерій Онуфер завжди в наших серцях», – підсумував Віктор Качур.
Олександр КУРТА, ФФЗ