в Ужгородському національному університеті відбудеться низка подій, приурочених 77-й річниці проголошення державної самостійності Карпатської України. Стартували ж 9 березня проведенням дискусійної панелі на тему «Карпатська Україна: джерела та інтерпретації» у залі Вченої ради УжНУ.
Захід провели з ініціативи Закарпатської обласної організації Товариства сприяння обороні України спільно з Ужгородським міським об’єднаним комісаріатом, Ужгородським національним університетом та ГО «Громадський конвент». Засідання стало першим у циклі запланованих військово-патріотичних та освітніх заходів.
Вступною промовою відкрила його проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, а модерував – учасник громадського конвенту Ужгородського Євромайдану, представник ГО «Громадський конвент» Павло Гомонай.
З доповіддю виступив аспірант кафедри історії України Павло Худіш, який розповідав про нові дослідження у проблематиці висвітлення подій Карпатської України, зокрема, проаналізував напрацювання Іржі Плахі, доктора філософського факультету Карлового університету в Празі, який у 2014 році видав свої роботи окремим збірником.
На засіданні говорили про перебіг подій 1938–1939 рр., основні постаті того часу, особливості автономної республіки під назвою Карпатська Україна, роль медіа в тодішньому висвітленні подій, різноманітні дослідження та достовірність їх змісту, а також про значення того періоду для сучасності.
До дискусії активно долучалися гості, серед яких – кандидати історичних наук, доценти Маріан Токар та Володимир Фенич, Володимир Гуцул, закарпатський краєзнавець Владислав Товтин, головний редактор газети «Фест» Василь Ільницький та інші.
Охочі могли також переглянути літературу на відповідну тему, що також була представлена на заході. Після завершення дискусійної панелі присутні переглянули документальний фільм «Карпатська Україна».
Антоніна Чундак,
Медіацентр УжНУ