Неодхідність у проведенні такого виду робіт на водоймі назріла після паводку, який стався у листопаді 2015 року та наробив тут чимало лиха.
Переповнена річка, змінивши русло, зруйнувала частину дороги, яка сполучає населений пункт з центральним шляхом. А також та поставила під загрозу підтоплення лінію елекропередач, земельні ділянкі та людські оселі.
Щоб не допустити цього, а також подальшої руйнації дороги потрібно було відтіснити потік води подалі від берега і спрямувати його у звичне русло.
На дану проблему відреагувала Тячівська райдержадміністрація, до керівництва якої і звернулися актив села та районні депутати.
Відтак було виділено на проведення першочергових аварійних заходів по регуляції річки кошти у сумі 199 тисяч гривень, визначено замовника і виконавця, яким виступили РДА та Тячівське МУВГ.
Надалі неодноразово голова Василь Дем'янчук особисто приїжджав у Кричево, щоб проіспектувати хід виконання робіт. І хоч термін дії в договорі визначено два місяці, всі першочергові заходи тут проведені на місяць раніше. Вже 16 березня поточного року роботи повністю завершено.
Цього ж дня Василь Дем'янчук знову навідідався на об'єкт, де разом з головою сільради Василем Кричфалушієм підписав відповідну документацію. У поїздці очільника району супроводжував його заступник Віктор Погар, радник Віталій Богдан, районні депутати Василь Стойка та Іван Корнута.
Як повідомив начальник Тячівського МУВГ Сергій Стойка на об'єкті були задіяні шість одиниць техніки та кращі працівники управління. Таким чином зроблено гравійно-піщаний кавальєр (укріплення), закріплений камнем-габаритом, який привозили з Виноградівського району. Завдяки чому вдалося повернути річку у її природнє русло і є сподівання, що вона більше не прорветься через цю "перемичку" навіть при повноводді.
Однак в ідеалі тут би потрібно провести цілий комплекс робіт. Зокрема зробити регуляцію річки та забрати всі "островки", добудувати дамбу і дорогу з берегоукріпленям.
Голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук відмітив, що роботи Тячівським МУВГ дійсно зроблені якісно і на належному рівні, що надасть можливість надалі відновити зруйноване дорожнє покриття.
- На жаль, коштів не вистачає, щоб одразу ліквідувати всі наслідки паводку. Окрім Кричева ще досі проблемним залишається Усть-Чорнянський кущ, де теж частково пошкоджені дамби. А якщо тут розмило дорогу, то є хоч можливість зробити тимчасовий обхід. А в тих селах люди взагалі залишаються відірваними від світу, адже з одного боку протікає річка, а з іншого - гори, - резюмував очільник.
А також запевнив, що керівництво району докладатиме максимум сприяння, аби вирішити цю вкрай наболілу проблему. Її надалі було обговорено з активом села та депутатами, з метою визначення механізму здійснення та фінансування робіт. Деякі кошти є в сільській раді, чимось допоможе район і область, однак без сумніву зруйновану дорогу потрібно відновити.
Голова села Василь Кричфалушій повідомив, що зі свого боку сільська рада вже готує проект з берегоукріпленням, який мають намір також подати на фонд регіонального розвитку. Сподіваються на підтримку і районної та обласної влади, щоб зняти соціальну напругу в селі, адже на даний час тимчасовий об'їзд прокладено по приватизованих земельних ділянках.
Заступник голови РДА Віктор Погар вчергове наголосив, що дана проблема є наслідком несанкціонованого, самовільного забору гравію. З приводу чого і актив, і громада, і відповідні органи повиннні навести лад на річці, інакше село й надалі потерпатиме від паводків.
Любов Немеш, прес-служба Тячівської райдержадміністрації